elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Yağmur Tarım

Agrivoltaik Sistem ile Güneş Enerjisi Üretimi

Agrivoltaik Sistem ile Güneş Enerjisi Üretimi Günümüzde güneş enerjisi sektörü hızlı bir büyüme evresinde. Bu büyümenin sonucu olarak yeni güneş enerji sistemlerinin sayısı da artıyor. Agrivoltaik sistem bu büyümenin en yeni ürünlerinden biri. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Lityum-İyon Pillerin Sonu: Sodyum-İyon Piller

Lityum-İyon Pillerin Sonu: Sodyum-İyon Piller Lityum-iyon pillerdeki hammadde kıtlığı, araştırmacıları yeni çözümlere itiyor. Bir çok pil türü üzerine çalışmalar sürüyor. Sodyum-iyon pillerindeki yeni gelişmeler sayesinde, pil sorunu çözülmeye yaklaştı. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Katı Hal Pilinin Testleri Başlıyor

Katı Hal Pilinin Testleri Başlıyor Lityum iyon pillerinin gelişimini büyük ölçüde tamamlaması, yeni pil teknolojilerine yönelmemize neden oluyor. Elektrikli araçlarda da kullanılması planlanan katı hal pillerinin, 2022 yılında Ford ve BMW tarafından testlerinin gerçekleştirileceği duyuruld...

devam >>
Kablosuz Elektrik Çağı

Kablosuz Elektrik Çağı Geleneksel enerji iletimi evrimleşiyor ve yerini kablosuz iletime bırakıyor. Bu düşünce elektriğin babası olarak kabul ettiğimiz Nikola Tesla tarafından yıllar önce uygulanmaya çalışıldı. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Devrilmeyen Drone için Doğadan İlham Alındı

Devrilmeyen Drone için Doğadan İlham Alındı Dronelar artık hayatımızın her alanına giriyor. Ancak drone kullanımında bazı problemler aşılamıyor. Bunlardan biri dronenun ters dönmesi durumu. Bu sorunu çözecek sistem hakkındaki detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Kuadratik Formül Nedir? | Matematiğin Tarihsel Gelişimi

Kuadratik Formül Nedir? | Matematiğin Tarihsel Gelişimi Hayatımızda yaşadığımız her olayı denklemler ile bağdaştırabiliriz ve doğamız gereği bu denklemleri çözmeye çalışırız. Temel ihtiyaçların çözümü sonucu ortaya çıkan kuadratik formül ve tarihi hakkındaki bilgiler yazımızda.

devam >>
Hidrojen Bataryaları Güneş Enerjisini Depolayabilecek

Hidrojen Bataryaları Güneş Enerjisini Depolayabilecek Güneş enerjisi kullanımı üzerine bolca çalışma yapan Avustralya'da hidrojen bataryaları ile güneş enerjisi depolama sistemi üzerine de çalışılıyor. Lavo isimli firma yeni hidrojen bataryasını tanıttı. Detaylar yazımızda.

devam >>
Bakır Oksit Yarı İletken Yapımında Kullanılacak

Bakır Oksit Yarı İletken Yapımında Kullanılacak Akıllı telefonlardan dijital kameralara, televizyonlara, kişisel bilgisayarlara kadar her alanda yarı iletkenler kullanılmaktadır. Yarı iletken malzemesi olarak en çok silikon ve GaN (galyum nitrat) tercih edilmektedir. Peki bu kadar yoğun kullanıma sahip...

devam >>
Makineler Arası İletişim (M2M) Nedir?

Makineler Arası İletişim (M2M) Nedir? Günlük hayatımızın her safhasında makineler arası iletişim ile karşılaşıyoruz. Bir bankadan para çekerken ATM`nin bankanın sunucusundan yetki istemesi buna örnektir. Ya da bir tedarik zinciri yazılımına stok seviyelerini aktaran yazılım yine makinler aras...

devam >>
Mikro-LED vs OLED | Katlanabilir Ekranların Geleceği

Mikro-LED vs OLED | Katlanabilir Ekranların Geleceği Katlanabilir ekranlar gün geçtikçe yaygınlaşırken kullanılan teknoloji de gelişmeye devam ediyor. AMOLED ekran teknolojisi en çok tercih edilen seçenek olsa da yakın zamanda bunun değişmesi öngörülüyor. Şu anda daha çok mikroLED`lerin AMOLED`lerin yerini ...

devam >>
Toplam 32 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4