elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Yağmur Aktepe

İstemci-Sunucu İletişimi Nedir?

İstemci-Sunucu İletişimi Nedir? İnternet, insanlığın bugüne kadar geliştirdiği en önemli mühendislik sistemidir. İnternet üzerinden milyonlarca sayıdaki cihaz sorunsuz bir şekilde haberleşir. Temel düzeyde ağ tabanlı sistemler; bir sunucu, istemci ve iletişim ortamından oluşur. Bu yazım...

devam >>
Yapay Zeka ile Üretilen Yüzler Kütüphanesi Kullanıcılara Açıldı

Yapay Zeka ile Üretilen Yüzler Kütüphanesi Kullanıcılara Açıldı Generated Photos, tamamen yapay zeka tarafından oluşturulan fotoğrafların bulunduğu kütüphaneyi herkes için erişime açtı. Bu kütüphane ile yapay zeka çalışmaları yürüten geliştiricilere destek olunması hedefleniyor.

devam >>
Yapay Zeka, Yüz Tanıma ve IP Gözetiminin İşletmeler için Sunduğu Avantajlar

Yapay Zeka, Yüz Tanıma ve IP Gözetiminin İşletmeler için Sunduğu Avantajlar 2024 yılına kadar değerinin 7 milyar dolar olması beklenen yüz tanıma pazarı, IP gözetimi ile birleştirildiğinde perakende, bankacılık ve işletmeler tarafından hızla benimseniyor. Bu yenilikçi teknolojilerin perakende, bankacılık ve işletmeler geleceğini ...

devam >>
3D Tarayıcılar Nasıl Çalışır?

3D Tarayıcılar Nasıl Çalışır? 3D tarayıcıları, gerçek dünyadaki ortamları veya katı nesneleri üç boyutlu modelleyen, analiz eden, çizip ve görüntüleyen bir cihaz olarak tanımlayabiliriz. Bu yazımızda 3D tarayıcıların nasıl çalıştığını ve türlerini sizler için inceledik.

devam >>
Windows Sürümlerindeki Güvenlik Açığına Çözüm Bulundu

Windows Sürümlerindeki Güvenlik Açığına Çözüm Bulundu Microsoft, daha önce duyurduğu güvenlik açığına geçici bir çözüm bulduğunu duyurdu. Bu haberimizde Microsoft’un çözümüyle ilgili detayları sizler için derledik.

devam >>
Kokuları Algılayan Çip Geliştirildi

Kokuları Algılayan Çip Geliştirildi Intel’in Loihi adını verdiği çipleri yeni bir özellik daha kazandı. Bu çipler uyuşturucu madde, patlayıcı, hastalık kokuları ve diğer maddelerdeki tehlikeli kimyasalların kokusunu alabiliyor.

devam >>
Toplam 6 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 6
1