elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Kaan Şensoy

Otonom Uçan Rüzgar Türbinleri Geliştiriliyor

Otonom Uçan Rüzgar Türbinleri Geliştiriliyor Alman startup şirketi Kitekraft, geleneksel rüzgar türbinlerinden 10 kaz daha az malzemeye ihtiyaç duyan uçan rüzgar türbinleri geliştiriyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Dünyanın İlk Tam Otomatik Tren Sistemi Tanıtıldı

Dünyanın İlk Tam Otomatik Tren Sistemi Tanıtıldı Siemens ve Deutsche Bahn (DB) ortaklığında geliştirilen yeni tam otomatik tren sistemi, önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Bataryasız Yeni Sistem: BFree

Bataryasız Yeni Sistem: BFree Bataryasız bir şekilde enerji sağlayan bu yeni sistem, büyüyen elektronik atık sorununu büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Folsom Santrali: Alternatif Akımın Çıkış Yeri

Folsom Santrali: Alternatif Akımın Çıkış Yeri Folsom Santrali uzun mesafeli iletim hatları üzerinden yüksek voltajlı alternatif akım gönderen ilk tesis olma unvanını taşıyor. Bu tesisin tarihteki önemini biliyor musunuz?

devam >>
Batarya Şeklinde Karavan Geliştirildi

Batarya Şeklinde Karavan Geliştirildi Elektrikli araçlarda menzil sorunu halen çözülebilmiş değil. Dolayısıyla bu alandaki çalışmalar hızla devam ediyor. En yeni çalışmalardan biri ile elektrikli aracınızı taşınabilir bir şekilde şarj edebileceksiniz. Karavan şeklinde geliştirilen bataryalar ...

devam >>
Zihin Kontrolü Sağlayan Akıllı Bileklik Geliştiriliyor

Zihin Kontrolü Sağlayan Akıllı Bileklik Geliştiriliyor Facebook’un çıkaracağı arıtılmış gerçeklik gözlükleri, bir bileklikle eşleştirilip kişinin cihazları zihin ile kontrol edebilmesini sağlayacak. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Akıllı Saatler Korona Tespitinde Kullanılıyor

Akıllı Saatler Korona Tespitinde Kullanılıyor Araştırmacılar COVID-19 dahil birçok hastalığın takibini sağlayabilmek için akıllı saatler ve akıllı saat uygulamaları geliştiriyorlar. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
 Koronavirüsle Mücadelede Elektroniğin Rolü

Koronavirüsle Mücadelede Elektroniğin Rolü Tüm dünyada COVID-19 salgınından kaynaklanan kriz, bilim insanlarını, mühendisleri, biyologları ve tıp uzmanlarını, çeşitli fikir ve teknolojileri üreterek hastalığın kontrolünü sağlamaya sevk etti. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Elektronik Burun Geliştirildi! Koku Algılamada Yeni Dönem

Elektronik Burun Geliştirildi! Koku Algılamada Yeni Dönem Geçmişten itibaren havadaki zararlı kimyasalları belirlemek amacıyla köpekler ve kanaryalar gibi hayvanlar ve çeşitli ilkel yollar kullanılırken, gelecekte bunun yerini elektronik burunların alması bekleniyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Batarya Şarj Süreleri 5-10 Dakikaya Düşecek

Batarya Şarj Süreleri 5-10 Dakikaya Düşecek Elektrikli araçların birçok avantajı olsa da menzil kaygısı gibi büyük sıkıntıları bulunuyor. Yeni geliştirilen ve 10 dakikada şarj olabilen elektrikli araç bataryası, bu sorunların çözülmesi için büyük bir adım olacak. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Toplam 16 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2