elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Kaan Şensoy

Batarya Şeklinde Karavan Geliştirildi

Batarya Şeklinde Karavan Geliştirildi Elektrikli araçlarda menzil sorunu halen çözülebilmiş değil. Dolayısıyla bu alandaki çalışmalar hızla devam ediyor. En yeni çalışmalardan biri ile elektrikli aracınızı taşınabilir bir şekilde şarj edebileceksiniz. Karavan şeklinde geliştirilen bataryalar ...

devam >>
Zihin Kontrolü Sağlayan Akıllı Bileklik Geliştiriliyor

Zihin Kontrolü Sağlayan Akıllı Bileklik Geliştiriliyor Facebook’un çıkaracağı arıtılmış gerçeklik gözlükleri, bir bileklikle eşleştirilip kişinin cihazları zihin ile kontrol edebilmesini sağlayacak. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Akıllı Saatler Korona Tespitinde Kullanılıyor

Akıllı Saatler Korona Tespitinde Kullanılıyor Araştırmacılar COVID-19 dahil birçok hastalığın takibini sağlayabilmek için akıllı saatler ve akıllı saat uygulamaları geliştiriyorlar. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
 Koronavirüsle Mücadelede Elektroniğin Rolü

Koronavirüsle Mücadelede Elektroniğin Rolü Tüm dünyada COVID-19 salgınından kaynaklanan kriz, bilim insanlarını, mühendisleri, biyologları ve tıp uzmanlarını, çeşitli fikir ve teknolojileri üreterek hastalığın kontrolünü sağlamaya sevk etti. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Elektronik Burun Geliştirildi! Koku Algılamada Yeni Dönem

Elektronik Burun Geliştirildi! Koku Algılamada Yeni Dönem Geçmişten itibaren havadaki zararlı kimyasalları belirlemek amacıyla köpekler ve kanaryalar gibi hayvanlar ve çeşitli ilkel yollar kullanılırken, gelecekte bunun yerini elektronik burunların alması bekleniyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Batarya Şarj Süreleri 5-10 Dakikaya Düşecek

Batarya Şarj Süreleri 5-10 Dakikaya Düşecek Elektrikli araçların birçok avantajı olsa da menzil kaygısı gibi büyük sıkıntıları bulunuyor. Yeni geliştirilen ve 10 dakikada şarj olabilen elektrikli araç bataryası, bu sorunların çözülmesi için büyük bir adım olacak. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Dikey Çiftlikler Yapay Zeka ve Robotlar Tarafından Yönetiliyor

Dikey Çiftlikler Yapay Zeka ve Robotlar Tarafından Yönetiliyor Yapay zeka ve robotlar ile yönetilen dikey çiftlikler, normal bir çiftliğe göre dönüm başına 400 kat daha fazla verime sahip. Dikey çiftliklerle alandan tasarruf edilebiliyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Hava Kirliliği Elektrik Kullanımında Artışa Neden Oluyor

Hava Kirliliği Elektrik Kullanımında Artışa Neden Oluyor Araştırmalara göre yüksek düzeyde hava kirliliği, insanları daha fazla elektrik tüketmeye zorluyor ve sera gazı emisyonlarını artırarak daha da büyük çevre sorunlarına neden oluyor.

devam >>
İklim Değişikliğinin Enerji Üzerindeki Etkisi

İklim Değişikliğinin Enerji Üzerindeki Etkisi Geçtiğimiz birkaç on yıl içinde bilim adamları, insan faaliyetlerinin Dünya’daki çevre ve iklim üzerindeki olumsuz etkilerinin giderek daha fazla farkına vardılar. Bu çevresel ve iklimsel değişikliklerin hem canlı organizmaların sağlığını hem de toplumun ...

devam >>
GPS’e Yeni Rakip! Beidou Navigasyon Sistemi

GPS’e Yeni Rakip! Beidou Navigasyon Sistemi Çin, uzun süredir GPS'e rakip olacak bir sistem üzerinde çalışmaktaydı. Çin’in güneybatısında Beidou Navigasyon Sisteminin son uydusu fırlatıldı. Detaylar haberimizde.

devam >>
Toplam 12 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2