elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Hilal Karadaş

Kurşun Çelikten Daha Güçlü Olabilir mi?

Kurşun Çelikten Daha Güçlü Olabilir mi? Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı'ndaki araştırmacılar, kurşunun baskı altında iken çelikten daha güçlü ve sert olduğunu tespit ettiler. Bilim adamları araştırmalarını 11 Kasım’da Physical Review Letters’da yayınladılar.

devam >>
Dünyanın En Uzun Denizaltı Elektrik Kablosu: Kuzey Deniz Bağlantısı

Dünyanın En Uzun Denizaltı Elektrik Kablosu: Kuzey Deniz Bağlantısı Statnett ve National Grid North Sea Link Limited Şirketi, Norveç ve İngiltere arasında bir elektrik bağlantısı kurmak için birlikte çalışıyor. North Sea Link, iki ülkenin elektrik sistemlerini Norveç'teki Kvilldal'dan İngiltere'deki Blyth'e kadar yüksek v...

devam >>
Yeni Elektrikli Yılan Balığı Türü Keşfedildi

Yeni Elektrikli Yılan Balığı Türü Keşfedildi Amazon Yağmur Ormanları’nda yeni bir elektrikli yılan balığı türü keşfedildi. 860 Volt elektrik üretme kapasitesi olan bu yılan balığının, elektrik kapasitesi bakımından en güçlü canlı olduğu belirtiliyor. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Güneş Işığı ile Havadan İçme Suyu Elde Edildi

Güneş Işığı ile Havadan İçme Suyu Elde Edildi MIT ve Berkeley California Üniversitesi'nden araştırmacılar, yalnızca güneş ışığı kullanarak kuru havadan içme suyu üretmeyi başardılar. Bu çalışma, özellikle kurak bölgelerdeki su ihtiyacını çözebilir.

devam >>
Toplam 4 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 4
1