elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Çağrı Yılmaz

Nükleer Felaket Tehdidi | Rusya - Ukrayna Savaşı

Nükleer Felaket Tehdidi | Rusya - Ukrayna Savaşı Rusya Ukrayna savaşı halen devam etmekte. Ukrayna'nın enerji ihtiyacının büyük bir kısmı nükleer santraller ile sağlanıyor. Dolayısıyla santraller stratejik öneme sahip. Rus ordusu bu noktaları ele geçirerek adeta ateşle oynuyor. Detaylar yazımızın devamı...

devam >>
Savaşta Dronelar Ön Plana Çıkıyor

Savaşta Dronelar Ön Plana Çıkıyor 2022'nin en kritik olayı şüphesiz Ukrayna-Rusya savaşı oldu. Ukrayna çok farklı stratejiler uygulayarak direnişe devam ediyor. Ukrayna, halkta ve teknoloji marketlerinde bulunan hobi amaçlı droneları kullanıyor.

devam >>
Kadınlar Gününe Özel Anlamlı Program | KOU IEEE

Kadınlar Gününe Özel Anlamlı Program | KOU IEEE Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu WİE Komitesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel Why Not? programı düzenlendi. Programda kadınların sektördeki yeri ve çektikleri zorluklar hakkında konuşuldu. Detaylar haberin devamında.

devam >>
Google Maps Rusya - Ukrayna Savaşında Kritik Önemde

Google Maps Rusya - Ukrayna Savaşında Kritik Önemde Savaşlarda sivillerin zarar görmemesi çok önemli bir unsurdur. Şu anda dünyanın gündeminde olan Ukrayna-Rusya çatışmasında sivillerin tahliyesi ve güvenliği en çok konuşulan konulardan. Google, bu konu ile ilgili çok faydalı bir karara imza attı. Detaylar...

devam >>
TinyML Nedir? | Makine Öğrenimi Uygulamaları

TinyML Nedir? | Makine Öğrenimi Uygulamaları Makine öğreniminin bir alt dalı olan TinyML nedir? Hangi alanlarda kullanılır, donanım ve yazılım açısından sağladığı avantajlar nelerdir? Bu yazımızda TinyML dünyasını tanıttık.

devam >>
Lineer Cebirin Mühendislikteki Önemi

Lineer Cebirin Mühendislikteki Önemi Bugünkü yazımızda hepimizin adını daha önce en az bir kez duyduğu; mühendislik öğrencilerinin mutlaka alması gereken ve genellikle bu derse ne gerek var, ne işimize yarayacak gibi soruları akıllara düşüren tarihi geçmişi 1843 yılına dayanan ‘’Lineer Cebi...

devam >>
Güneş Enerjili Çatı Sistemlerinde Yeni Ürün | Güneş Enerjisini Depolayabilen Çatı Kaplamaları

Güneş Enerjili Çatı Sistemlerinde Yeni Ürün | Güneş Enerjisini Depolayabilen Çatı Kaplamaları Yenilenebilir enerjinin yaygınlaşması ve yatırımların artmasıyla, hayatımızdaki etkisi artıyor. Son olarak, güneş enerjili çatı sistemlerinde yeni bir gelişme yaşandı. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
İplikten Elektrik Üretimi: Twistron İplikleri

İplikten Elektrik Üretimi: Twistron İplikleri Bir şapka günümüzde başımızı sıcak tutmak için bir araçken, gelecekte enerji üretim merkezi olabilir. Bir grup bilim insanı gerilip şekil değiştirdiğinde elektrik enerjisi üretebilen mucize bir ip geliştirdiler. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Hücresel Haberleşme Sistemleri Nedir?

Hücresel Haberleşme Sistemleri Nedir? Günümüzde tüm insanlığın kullandığı hücresel haberleşme sistemleri, güçlü baz istasyonlarının yerini alan bir sistem. Hücresel haberleşme sistemlerinin çalışma prensibi ve kısa tarihi yazımızın devamında.

devam >>
Karbondioksit Piliyle Güneş Enerjisi Depolama Maliyeti Düşecek

Karbondioksit Piliyle Güneş Enerjisi Depolama Maliyeti Düşecek İtalyan şirket Energy Dome, karbondioksit pili sayesinde güneş enerjisi depolama maliyetinin azalacağını açıkladı. Karbondioksit pili mali avantaja ek olarak lityum iyon pillere göre daha uzun bir kullanım ömrü vadediyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Toplam 11 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2