elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YILDIZLI PROJELER YARIŞMASI 2011

Geçtiğimiz iki yılda 244 başvuru alan Yıldızlı Projeler Yarışması'nın 3.sü "Fikrini Geleceğe Taşı" sloganı ile Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından YTÜ Teknopark'ın desteği alınarak gerçekleştiriliyor.A- A+
11.02.2011 tarihli yazı 7838 kez okunmuştur.

Üst üste iki yıldır Türkiye'nin 'En Aktif Bilim ve Teknoloji Kulübü' ödülünü alan YTÜ IEEE öğrenci Kulübü, bu yıl 'Fikrini Geleceğe Taşı' sloganıyla Yıldızlı Projeler Yarışması'nın 3.'sünü düzenliyor. Geçtiğimiz iki yılda 244 başvuru alan Yıldızlı Projeler Yarışması, ilk yılında İSO'nun, ikinci yılındaysa Makine Tanıtım Grubu'nun ana sponsorluğuyla düzenlendi. Yıldızlı Projeler Yarışması, bu yıl YTÜ Teknoparkı'nın desteğiyle gerçekleşecek.- Üniversite-Sanayi İşbirlğine Destek -Diğer yarışmalara göre göze çarpan en büyük farklılık, proje seçimini bilim kurulunun ve sanayi kurulunun birlikte yapması. Başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu ve üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu sayesinde, sürekli dile getirilen ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanıyor. Finalist projeler, Yıldızlı Projeler Yarışması'nın yenilikçi jüri yapısı ve somutlaşmış Üniversite-Sanayi işbirliği sayesinde, Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi'nden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçmiş oluyor.-Dereceye Girenler Ödüllendirilecek-Birinciye 5.000 TL, ikinciye 3000 TL, üçüncüye 2000 TL para ödülünün yanı sıra, dereceye giren projelere; iş planı hazırlama semineri ve teknik eğitimler verilecek. Buna ek olarak; finale kalmaya hak kazanan 'finalist' projeler için oluşturulan, sanayicilerin ve akademisyenlerin bulunduğu danışma kurulu, isteyen ekiplere profesyonel destek ve proje gelişimi için mentörlük yapacak.Yıldızlı Projeler Yarışması 5 ana kategoride düzenleniyor.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi
Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları
Elektronik ve Haberleşme Uygulamaları
Yazılım ve İnternet Uygulamaları
Mekanik, Malzeme ve İmalat Uygulamaları

Yarışmaya T.C. veya K.K.T.C üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. Yıldızlı Projeler Yarışması'na başvurmak için yapmanız gereken tek şey http://www.elektrikport.com/proje/ adresindeki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak.Başvuru için son tarih 29 Nisan 2011.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.