elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Türkiye'de Bütün Üniversiteler Eşleşecek

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan açıkladı:'Türkiye'deki tüm üniversiteler eşleşecek'A- A+
18.02.2011 tarihli yazı 3557 kez okunmuştur.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ev sahipliğinde, DEÜ Rektörlüğünde düzenlenen Ege ve Akdeniz Bölgeleri Üniversite Rektörleri Toplantısına katılan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, yaptığı konuşmada Türkiye'deki öğretim üyelerinin ülke çapında dağılımında ciddi sorunlar olduğunu belirtti.


Prof. Dr. Özcan, ''İstatistiklere baktığınızda, neredeyse yarıya yakın bir kısmın üç büyük şehirde görev yaptığını görürsünüz. Yüzde 48'lere varan bir orandır bu. Bu tabii yüksek öğretimimiz için hiç de hoş olmayan bir görünümdü'' diye konuştu.

Özcan,bu amaca yönelik toplantılar düzenlediklerini ifade ederek, ''Kardeş Üniversiteler Projesi kapsamında üniversiteler arası işbirliğini artırmayı ve bu yaklaşımla üniversite eşleşmesi meselesini halletmeyi amaçlıyoruz'' diye konuştu.Özcan, son toplantıyla beraber Türkiye'deki bütün üniversitelerin eşleşmiş olacağını söyledi.Bu eşleşme sürecinde çıkabilecek problemleri rektörlerden dinlediklerini, öngörülerini, tavsiyelerini paylaştıklarını ve paylaşmaya devam ettiklerini kaydeden Özcan, YÖK olarak, öncelikle hoca desteği, laboratuvarlar ve araç gereçleri, idari personel desteği, öğrenci hareketliliği ve diğer konularda rektörlerin fikirlerine başvuracaklarını sözlerine ekledi.Kaynak: ntvmsnbc.com


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.