elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Turkcell TeknoFikir

Turkcell, Endeavor Türkiye ile birlikte bu yıl içerisinde düzenleyecekleri son yarışma olan "Turkcell TeknoFikir" yarışmasının detaylarını açıkladı.A- A+
29.10.2010 tarihli yazı 3619 kez okunmuştur.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre mobil iş fikirlerinin sayısını artırmak, gençlerin fikirlerini başarılı iş modellerine dönüştürmek ve ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik yeni bir yarışma düzenlenecek. Yarışmaya Türkiye ve KKTC üniversitelerinden 2010-2011 öğretim yılı kaydını yaptırmış tüm öğrenciler katılabilecek. Yarışmacılar, Müzik, TV & Video, Spor, Eğitim, Lokasyon Tabanlı Uygulamalar, Seyahat Planlayıcısı, Sosyal Oyunlar, Mobil Finansal Servisler, Bilgi-Haber Servisleri olmak üzere toplam 10 kategoriden herhangi birinde günlük yaşama değer katacak iş fikriyle başvuru yapılabilecek. "Turkcell'in teknolojisini kullanan en iyi iş fikri benim" diyen öğrenciler, proje ekiplerini oluşturarak 22 Kasım tarihine kadar başvuruda bulunacak.

"YARATICI GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ"

Turkcell'in sürekli yenilik peşinde koşan ve kendi ekosistemiyle büyüyen bir şirket olduğunu dile getiren Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bu ekosistemin odağında, yeni fikirler, inovasyon, üniversite öğrencileri ve girişimciler var. Amacımız gençlerin iyi fikirlerine değer katmak, onları geleceğe hazırlamak ve fikri olan herkesi ortak bir platformda toplamak. Turkcell TeknoFikir yarışmasını da bu doğrultuda atılmış önemli adımlarımızdan biri. Üniversiteli gençlerimiz TeknoFikir ile mobil hayallerini hayata geçirme olanağı bulacak, gerçek iş yaşamı süreçlerini deneyimleyecek. Üstelik bunu yaparken iş dünyasının önde gelen deneyimli akıl hocaları ile birlikte çalışma fırsatı bulacak. Turkcell olarak gençlere yol göstermeye ve yaratıcı fikirleri desteklemeye devam edeceğiz' dedi.

BÜYÜK ÖDÜL 15 BİN TL VE PAF STAJI

Finale kalmaya hak kazanan 20 ekip iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 10 akıl hocası ile projelerini geliştirecek. Turkcell TeknoFikir yarışmasında birinci olan ekip, 15 bin TL para ödülünün yanı sıra 2011 yılında Turkcell ve grup şirketlerinde PAF staj programına doğrudan katılım hakkı kazanacak. İkinci ve üçüncü olan ekipler Turkcell Akademi Sertifikalı Turkcell Ürün Yönetimi eğitimi ile uzman girişimci olma yolunda önemli bir adım atacak. Jüri özel ödülüne layık görülen ekip üyelerine ise birer iPad 3G hediye edilecek.


Endeavor Türkiye ve Turkcell işbirliği ile Global Girişimcilik Haftası kapsamında 11 Kasım'da Bahçeşehir Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek etkinlikle yarışma süreci tüm detaylarıyla paylaşılacak. Büyük finalin ise 9 Ocak tarihinde yapılacağı belirtildi. Etkinlik ve yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.turkcellteknofikir.com adresinden ulaşılabiliyor.
Kaynak : üniversitehaber


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.