elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sosyal Girişimcilik

İstanbul Bilgi Üniversitesi sosyal bilinci yüksek gençler yetiştirmek amacı ile bir yarışma düzenliyor. Amaç geleceğin küresel girişimci adaylarını belirleyebilmek.A- A+
27.10.2011 tarihli yazı 3207 kez okunmuştur.

İstanbul Bilgi Üniversitesi sosyal bilinci yüksek gençler yetiştirmek amacı ile bir yarışma düzenliyor. Amaç geleceğin küresel girişimci adaylarını belirleyebilmek. Yarışmanın ayrıntıları ise şu şeklide;İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından sosyal bilinci yüksek genç nesli desteklemek amacıyla düzenlenen Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri için son başvuru tarihi 8 Kasım 2011. Yarışma, geleceğin küresel girişimci adaylarını arıyor.Sylvan/Laurate Foundation (Sylvan/Laurate Vakfı), International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ortaklığıyla bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Genç Sosyal Girişimci Ödülleri'nin son başvuru tarihinin bitimine oldukça az bir zaman kaldı. Yarışma sayesinde gençler, parlak fikirlerini uluslararası arenaya taşıma şansını elde ediyor.

Geçen senenin finalistlerinden Ayşegül Güzel'in zaman kavramının önemi üzerine kurulu 'Zaman Bankası', Amerika'da düzenlenen Küresel Genç Sosyal Girişimciler ödüllerinde 650 başvuru içinden seçilen 20 projeden biri oldu ve Meksika'da düzenlenen eğitime katılma hakkı kazandı. Alternatif bir ekonomi sistemine odaklanan Zaman Bankası projesi, insanlara sunulan hizmetler karşılığında para yerine zaman kullanılmasını amaçlıyordu.İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Tanıtım Koordinatörü Serdar Apaydın, "Projenin amacı içinde yaşadıkları topluma pozitif katkı sağlamayı başarmış genç sosyal girişimcileri tespit etmek ve desteklemek. Sürdürülebilir olması için azami özen gösterilen projeler, farklı ülkelerde sosyal sorumluluk bilinci yüksek genç neslin desteklenmesini ve ilgili ülkelerdeki Sosyal Girişimcilik anlayışının yaygınlaştırılmasını hedefliyor" diyerek Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri'nin önemini belirtti.Sanayiden bilime yaşamın her alanında düşünceden uygulamaya dönüşmüş bir projeye sahip, toplumsal bilinci yüksek 18-29 yaş arasındaki gençler arasından finale kalan adaylardan biri, projesiyle 'Küresel Genç Sosyal Girişimciler' programına katılacak ve geçen seneki finalist Ayşegül Güzel gibi uluslararası arenada projesini temsil etme hakkına sahip olacak.Genç girişimci adayları, son başvuru tarihi 8 Kasım olan Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri projesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.bilgiggo.org adresinden ulaşabilirler.
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.