elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

SAP Ders Olarak Okutulacak

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından SAP, sosyal sorumluluk ve eğitime destek vermek anlayışı ile dünyanın gelişmiş ülkelerinde uyguladığı SAP Üniversite İş Birliği Programı'nı Türkiye'de de başlattı.A- A+
31.10.2010 tarihli yazı 4122 kez okunmuştur.

SAP Üniversite İş Birliği Programı'na Türkiye'den ilk olarak Bahçeşehir Üniversitesi dahil oldu. Bahçeşehir Üniversitesi ile SAP arasındaki imza töreni, SAP'nin Walldorf'taki genel merkezinde düzenlenen Üniversite İş Birliği Üye Üniversitelerinin katıldığı 'SAP UAP Kullanıcı Grubu Toplantısı'nda gerçekleşti. Toplantıya, Bahçeşehir Üniversitesi'ni temsilen Zeynep Yener katıldı. Törende SAP Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Gelişen Pazarlar Direktörü Simon Paris, programın içeriğinden ve Türkiye'nin gelişen pazarlar içindeki öneminden bahsetti.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin özellikle Mühendislik ve İşletme Bilimleri fakültelerindeki öğrencilere, programın sunduğu özel müfredat kapsamında SAP ders olarak okutulacak. Üniversitede ilk olarak bu fakültelerdeki akademik kadro, SAP çözüm ve uygulamaları hakkında bir eğitim alacaklar. Öğrenciler, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) başta olmak üzere, iş dünyasında şirketlerin kullandığı iş süreçleri çözümlerini üniversitede öğrenme fırsatı bulacaklar. Öğrencilere iş hayatına başlamadan önce, şirketlerin iş süreçlerini nasıl yönettikleri öğretilecek, teorik olarak gördükleri mesleki bilgi ve becerileri uygulamalı olarak kullanma fırsatı verilecek.

SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker; 'SAP, sahip olduğu bilgi birikimini, tecrübesini ve sunuğu teknolojik çözümleri yıllardır üniversiteler ile paylaşıyor. Türkiye'de bu amaçla başlattığımız SAP Üniversite İş Birliği Programı'na, ilk olarak Bahçeşehir Üniversitesi dahil oldu. Bahçeşehir Üniversitesi'nin bu programın öncüsü olacağına ve birlikte başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz. Türkiye'deki diğer üniversitelerin de bu programa dahil olmasını hedefliyoruz. SAP kullanan işletmeleri yönetecek yarının yöneticilerini öğrenim hayatları süresince SAP ile tanıştırmak istiyoruz' dedi.

SAP Üniversite İş Birliği Programı, dünya üzerinde 67 ülkede, 1000 üniversitede, 186.000 öğrenci ve 3.000'in üzerinde öğretim üyesi tarafından kullanılıyor.

Eğitim programı neleri kapsıyor?

SAP Üniversite İş Birliği Programı; mühendislik, fen ve işletme fakülteleri ile bilgisayar, bilgi teknolojileri, muhasebe, finans, pazarlama ve satış alanları ile ilgili bölümlere sürekli güncellenen bir müfredat sunuyor. Müfredatın çeşitliliği, öğretim üyelerinin, disiplinlerarası çalışmalarına ve inovatif akademik kariyerlerine de destek oluyor. İşe ve uygulamaya yönelik bilgilerle donatılan öğrenciler arasından SAP kullanma yeteneklerini geliştirenler, uluslararası geçerliliği olan SAP sertifikalarına sahip olma şansı da yakalıyor.

SAP Üniversite İş Birliği Programı 1988 yılında Almanya'da başladı. SAP, üniversitelerin kampüsleri içinde teknik bir altyapı ve operasyonel personele yatırım yapmaması için dünyanın çeşitli bölgelerinde, üniversitelere hizmet verecek 'Üniversite Yetkinlik Merkezleri' (University Competence Center) kurdu. Her Üniversite Yetkinlik Merkezi'nin SAP yazılım sistemleri ile bağlantısı Internet tarayıcıları veya SAP grafik kullanıcı arayüzleri aracılığıyla yapılıyor. Program üyeleri SAP yazılım sistemlerine, kendileri için tanımlanan özel kullanıcı şifreleri ile istedikleri zaman, istedikleri yerden erişebiliyor.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.