elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Oyuncak Nedir Biliyor Musun?

Sakarya Üniversitesinde okuyan bir grup genç, Batman'da öğretmenlik yapmaya başlamış arkadaşları Müge Öğretmen'in yaşadıkları sıkıntıya ortak olurlar. Ve artık Müge Öğretmen'nin söyledikleri, anlattıkları kısacası paylaştıkları karşısında sessiz kalmak onları rahatsız etmeye başlar. Çaresizce beklemek çözüm değildir. Düşünüp taşınıp taşın altına ellerini sokmaya karar verirler. Peki Müge Öğretmen'in yaşadığı ve kabullenmekte zorlandığı olay nedir?A- A+
24.04.2011 tarihli yazı 3910 kez okunmuştur.

Ne Çoklar, NE KADAR ÇOCUKLAR!


Bir yardım kampanyasının hikayesi !!!


Sakarya Üniversitesinde okuyan bir grup genç, Batman'da öğretmenlik yapmaya başlamış arkadaşları Müge Öğretmen'in yaşadıkları sıkıntıya ortak olurlar. Ve artık Müge Öğretmen'nin söyledikleri, anlattıkları kısacası paylaştıkları karşısında sessiz kalmak onları rahatsız etmeye başlar. Çaresizce beklemek çözüm değildir. Düşünüp taşınıp taşın altına ellerini sokmaya karar verirler. Peki Müge Öğretmen'in yaşadığı ve kabullenmekte zorlandığı olay nedir?


"Siz Oyuncak Nedir Biliyor Musunuz?"Batman 'daki Karameşe Tire İlköğretim Okulu yeni mezun Müge Öğretmen'in ilk görev yeridir. İdealist bir eğitimci olan Müge Öğretmen burada hayatında daha önce hiç oyuncak nedir bilmeyen öğrencilerini görür. Oyuncak kimi zaman bir eğitim aracı, kimi zaman ise bir eğlence aracıdır çocuklar için. Fakat onun öğrencileri oyuncaktan yoksundur. Gördüğü bu sahneleri kendisinin kabullenmesi çok zordur. Ve karşılaştığı bu durum için asla sessiz kalamaz. İçinde bulunduğu şartlar ile kendi kendine de üstesinden gelmesi pek kolay değildir. Sonunda Sakarya'da üniversite okuyan arkadaşlarına durumu anlatır. Arkadaşları Müge Öğretmen'in anlattıkları karşısında şok olmuşlardır. Hemen gönüllü arkadaşlar ile internet üzerinden sosyal medyanın gücünü kullanarak bir kampanya başlatırlar.

"Oynanmayan Oyuncak, Oyuncak Mıdır?"Yüzlerce, binlerce hatta odalar dolusu oyuncakla büyüdük belki birçoğumuz, belki de Batmanlı çocuklar gibi oyuncak nedir bilmeden o çağlarımız geldi geçti. Herkes için bir umudun olduğunu Batmanlı çocuklara göstermek onlara ne kadar çocuk olduklarını hatırlatmak amacıyla başlatılan bu projeye sizde destek olabilirsiniz !!! Oynanmayan oyuncak aslında oyuncak değildir. Oyuncağın asıl amacı çocukları eğlendirmek ve mutlu etmektir. Batman Karameşe Tire İlköğretim Okulu kampanyanın ilk ayağı olup daha sonraki tarihlerde yardıma ihtiyacı olan başka iller ve okullarla devam edecektir. Bir çocuğu gülümsetip hayata bağlamak için herkesin yapacak bir şeyleri mutlaka vardır. Paylaşmanın mutluluğunu yaşamak ve yaşatmak istemez misiniz?Oyuncak Nedir Biliyor Musun?"Nasıl Yardım Edebilirim?"Etrafınızdaki kullanılabilecek durumda ya da yeni alınmış oyuncak - kıyafetleri size en yakın ildeki temsilci lie iletişime geçerek, ulaştırmanız yeterli. Kampanya 30 Mayıs Tarihine kadar sürecek olup, kargo ile toplu gönderim yapılarak Batman'a Karameşe Tire İlköğretim Okuluna, yani Müge Öğretmene ulaştırılacaktır. Yardımların Batman'a ulaşımı sağlayacak kargo, nakliye, araç ve benzeri destek ayarlamasına da yardımcı olabilirsiniz. Etkinliğin; televizyon, radyo, gazete, dergi gibi mecralar aracılığı ile daha çok kişiye ulaşması için gerekli desteği verebilirsiniz.

Facebook Etkinlik Sayfası 'na katılarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsinizFacebook İletişim Grubu 'na katılarak gönüllüler ile irtibata geçebilirsiniz.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.