elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Online Enerji Üniversitesi

İnternet kullanan herkesin kolaylıkla erişebileceği "Enerji Üniversitesi" Schneider Electric tarafından faaliyete geçiriliyor. Enerji verimliliği sağlayan çözümleri içeren kursların verildiği programa katılanlar kursun sonunda sertifika alabiliyor.A- A+
01.10.2010 tarihli yazı 5413 kez okunmuştur.

Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, enerji yönetimi konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla, online eğitim uygulaması başlattı.

İnternet kullanan herkesin kolaylıkla erişim sağlayabileceği Schneider Electric Enerji Üniversitesi kursları sayesinde katılımcılar, enerji yönetimi ve verimliliği konusunda en yenilikçi bilgilere sahip olarak, belirli bir uzmanlık düzeyine ulaşıyor ve sertifika almaya hak kazanıyorlar.Enerji Üniversitesi uygulamasındaki kurslar, enerjinin etkilediği herhangi bir alanda isteyen herkesin, karar verme, yönetim, tasarım veya üretim konularıyla ilgili verimlilik sorunlarının çözümüne, güvenli, güvenilir ve uygun maliyetli önlemler almasına yönelik belirli bir uzmanlık düzeyi sunuyor.

Enerji Üniversitesi nedir?

Enerji Üniversitesi, çeşitli uygulamalarda enerji verimliliği sağlayan çözümlerin başarıyla uygulanması için gereken temellerin sunulduğu bir eğitim ortamı oluşturuyor.

Ürünlerden bağımsız olarak verilen Enerji Üniversitesi kursları ile üst düzey enerji yönetimi bilgisine sahip olmak amacıyla kritik kavramlara ve en iyi uygulamalara odaklanılıyor. Her biri kendi alanında uzman, Schneider Electric çalışanları da kursların oluşturulmasına ve geliştirilmesine yardımcı oluyor. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Schneider Electric Enerji Üniversitesi Başkan Yardımcısı Paul Hamilton, Schneider Electric'in, günümüzde sektörde sürdürülebilir enerji tasarrufları için önemli fırsatlar olduğuna inandığının altını çizdi.

Paul Hamilton, "Enerji Üniversitesi ile herkesin bu fırsatları anlamasını ve kullanmasını ve böylece daha az enerji kullanarak daha fazla verim elde etmesini sağlayacağımızı düşünüyoruz. Enerji Üniversitesi, dünya çapındaki kullanıcılara enerji yönetiminin tüm unsurları hakkında pratik eğitim olanaklarına kolay erişim sağlayarak karmaşıklığı azaltacak ve farkındalığı arttıracak" dedi.
Enerji Üniversitesi Uygulaması Nasıl İşliyor?

Uygulama kapsamında, Enerji Verimliliğinin Temelleri, Enerji Verimliliğinin Ekonomisi, Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik Sayesinde Çevrecilik (LEED),Güvenilir Danışmanlık Programına Genel Bakış, Alternatif Enerji Üretimi Teknolojileri, Veri Merkezlerinde Verimlilik, Elektrik Enerjisi Tüketiminin Azaltılması, Enerji Verimliliği Uygulamaları için Aydınlatma Temelleri gibi kursların dahil olduğu 11 temel kurs sunuluyor.

Her kurs tipik olarak bir saat sürüyor ve İnternet'e bağlı herhangi bir bilgisayardan eğitime kolayca erişilebiliyor. Birbirini takip eden dersler şeklinde ilerleyen eğitimin sonunda başarının ölçülmesi ve sertifika sınavına hazırlık amacıyla kısa bir test veriliyor. Söz konusu sertifika bir kullanıcının enerji yönetimi konusunda kapsamlı bir bilgiye sahip olduğunu ve enerji farkındalığı, sorun çözümü ve çözüm tasarımı gibi konuları rahatlıkla ele alabileceğini doğruluyor.

ARC Danışmanlık Grubu Başkanı ve CEO'su Andy Chatha konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede farkındalığın ve bilginin getireceği katkılara değindi. Şirketlerin bugün, ancak eğitim ve farkındalık yoluyla elde edebilecekleri önemli enerji tasarruflarının avantajlarından tam olarak yararlanabileceğini belirten Andy Chatha, "Kullanıcılara çeşitli konularda ticari olmayan bilgi ve deneyim kazandırılması, onların hem çevre hem de kendileri için son derece faydalı olan sürdürülebilir enerji verimliliği çözümleri uygulamasına olanak sağlayacaktır" dedi.Programa katılmak istiyorsanız buradan katılım formunu doldurabilir ve kursları alabilirsiniz.Kaynak: Enerji Platformu


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.