elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Liseliler Kendini ve Kentini Keşfediyor

Liseliler kendini ve kentini keşfediyor proje yarışması heyecanlı bir finale sahne oldu.A- A+
16.06.2011 tarihli yazı 4769 kez okunmuştur.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları Alanı son sınıf öğrencilerinin hazırladığı Liseliler Kendini Kentini Keşfediyor projesinin finali, projeye katılan öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla Santral Kampüsü'nde gerçekleştirildi.2006 yılından bu yana bitirme projelerini liselilerle gerçekleştiren İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları Alanı son sınıf öğrencileri, bu yıl İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa'da farklı okul ve semtlerden lise öğrencileriyle beraber çalıştılar. Liselileri kültür-sanat alanında projeler üretmeye ve yazmaya teşvik ettiler.4 şehirde 38 liseyi ziyaret ederek 1000 lise öğrencisine ulaşan BİLGİ öğrencileri her ilde atölye çalışmaları yaptılar. Liseliler ister kendilerini mercek altına aldıkları 'Ben Atölyesi'ne katıldılar ve kolaj çalışması yaptılar, ister kentleriyle ilgili hayaller kurdukları 'Kültür ve Sanat Projesi Geliştirme Yarışması'na proje ürettiler. Bu bitirme projesinin sanat danışmanlığını çağdaş sanatçı Memed Erdener yaptı. Projenin gerçekleşmesine Kâğıthane, Beşiktaş ve Kadıköy Belediyeleri, N&T Kırtasiye, Doğan Yayın Grubu ve Vodafone katkıda bulundular.

Kültür ve Sanat Projesi Geliştirme Yarışmasında dereceye giren 4 öğrenciye üniversite sınavlarında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi ve Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümlerini kazandıkları takdirde tam burs verilecek. Yarışmanın değerlendirmesi Serhan Ada (BİLGİ), Görgün Taner (İstanbul Kültür Sanat Vakfı), Gürhan Ertür (Açık Radyo), Eylem Ertürk (Anadolu Kültür), Ayşegül Kurtel (İzmir K2 Sanat Merkezi), Köyüm Özyüksel (İstanbul Arkeoloji Müzeleri ve Kültür Yönetimi Yüksek Lisans öğrencisi), Hakan Sandal'dan (Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi öğrencisi) oluşan juri tarafından belirlendi.


Dereceye giren lise öğrencilerinin ödülleri Santral Kampüsü'nde gerçekleştirilen ödül töreninde verildi. Törende, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Program Koordinatörü Doç. Dr. Serhan Ada ve Memed Erdener birer konuşma yaptı.İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver konuşmasında 'İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları Alanı son sınıf öğrencileri 4 şehirde 38 liseyi ziyaret ederek 1000 lise öğrencisine ulaştılar. Üniversitede okuyan öğrenciler ile lise de okuyan öğrencilerin bir araya gelerek kültür-sanat alanında projeler üretmeleri mutluluk verici bir durum. Bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz' dedi.İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Program Koordinatörü Doç. Dr. Serhan Ada ise böyle bir projeyi gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu, projenin hem lise öğrencilerine hem de üniversite öğrencilerine çok büyük katkılar sağladığını belirtti.


Tören ve final etkinliklerinin ardından atölyeler kapsamında üretilen kolaj çalışmalarının sergilendiği 'BEN' sergisi açıldı. Sergi Ağustos 2011e kadar açık kalacak.
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.