elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İdeavea Ürün Geliştirme Yarışması Sona Erdi

Gençler, bilişim sektörünün en kapsamlı ürün geliştirme yarışması “İdeavea”da yaratıcılıklarını konuşturdu.A- A+
12.06.2010 tarihli yazı 3805 kez okunmuştur.

Avea'nın üniversitelerin ikinci, üçüncü ve son sınıfları ile yüksek lisans programlarında öğrenim gören başarılı ve yetenekli gençleri profesyonel iş yaşamıyla tanıştırmak için hayata geçirdiği "Kırmızı Kuşak" programı gençlere yenilikçi fikirlerini hayata geçirebilecekleri platformlar sunmaya devam ediyor.

"Kırmızı Kuşak" programının 3. yılında, 10.000 başvuru arasından seçilen 600 Kırmızı Kuşak'tan mühendislik fakültesi öğrencisi 243 genç, "Kırmızı Kuşak"ın geleceğin mühendislerine GSM sektöründe yaratıcılıklarını ortaya koyma imkanı sunan ayağı İdeavea'da 52 Takım halinde 141 yenilikçi fikirle yarıştı.

Bu yıl 11 Ocak 2010 – 8 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen bilişim sektörünün en kapsamlı ürün geliştirme yarışması 'İdeavea''da, Şubat ayında yapılan değerlendirmede 52 takımdan çeyrek finale kalan 24 takımı oluşturan 114 öğrenci, geleceğin katma değerli servisleri konulu projelerini Avea'nın teknoloji platformlarında hayata geçirdi.

Şubat-Mayıs arasında 4 ay süren ürün geliştirme sürecinde Avea, gençlere proje yönetiminden, teknik GSM konularına, yazılım dillerinden, katma değerli servis altyapılarına kadar birçok başlıkta toplam 12 günlük eğitim verdi. Yarı final aşamasına kadar Avea teknoloji ekibinden yöneticilerin koçluğunda gerçek bir ürün geliştirme sürecini deneyimlere fırsatı bulan gençler, Avea teknoloji platformları üzerinde ürünlerini hayata geçirdiler.

Ideavea'da gençler sadece ürünleri geliştirmekle kalmadı, Avea pazarlama grubundan takım koçları liderliğinde Mobil Servis çözümlerine yönelik ürünlerinin tanıtımına dönük pazarlama planlarını da hazırladılar. Yarı finale kadar gelebilen 15 takımdan 8 takım, 18 Mayıs'ta yapılan değerlendirme ile finale kalmaya hak kazandı.Kaynak: Techno-Labs


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.