elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Harvard'da MBA mi?

TurkLeader, başarılı Türk öğrencilerine ücretsiz sunduğu destek programları ile dünyanın en iyi ve ünlü üniversitelerinde MBA yapmanın kapılarını açıyor.A- A+
08.10.2010 tarihli yazı 4599 kez okunmuştur.

Türkiye'deki başarılı öğrencilerin MBA başvurularının hızlandırılması ve bu konuda uzman destek verilmesi amacıyla kurulan TurkLeader, gönüllü mentorları ile pek çok başarılı öğrenciyi Harvard ve Stanford gibi üniversitelere gönderiyor.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü yüksek onur mezunu olarak tamamlayan Onur Aydın tarafından kurulan TurkLeader MBA yapmak isteyen adayların başvurularını mükemmelleştirmeyi ve bununla birlikte dünyanın en iyi okullarındaki Türk öğrenci sayısını arttırmayı hedefliyor.

'Yurtdışında özellikle Hintli ve Çinli öğrenciler ve profesyoneller birbirlerini çok iyi destekliyorlar ve en iyi yerlere kendi milletlerinden öğrencilerin gelmesi için sürekli bir bilgi ve tecrübe aktarımı içerisindeler. Aynı dayanışmayı Türk gençleri arasında yapmamız gerektiğine inanarak TurkLeader'i kurduk.' ifadesini kullanan Onur Aydın böyle bir birlik ve dayanışma ile dünyadaki en iyi üniversitelerinde daha çok Türk gencinin bulunması gerektiğini vurguluyor.

Bu gün itibariyle 200'e yakın üyesi bulunan TurkLeader, sunduğu MBA destek programı ile toplam 50 kişiyi dünyanın en iyi üniversitelerindeki MBA programlarına kabul ettirdi. Bu kişiler arasından 40'ı Harvard, Stanford, Wharton, Columbia, Insead, LBS, LSE gibi üniversitelerde MBA yapıyor.

ABD'de bu tarz hizmetler saati 300 dolar gibi fiyatlarla verilirken TurkLeader öğrencilere gönüllü olarak destek veriyor. TurkLeader'ın sunduğu destek programları ise kısaca asaşağıdaki gibi:

MBA Destek ProgramiBu programın amacı Türk adayların MBA ve Master programları için başvurularını profesyonelce hazırlamalarına yardımcı olmak ve bu sayede dünyanın en iyi master programlarında okuyan Türk öğrenci sayısını artırmak. MBA Destek Programına seçilen adaylar başvuru süreçleri boyunca TurkLeader mentorleri arasında kendisine atanan mentorle sürekli çalışarak destek alabiliyor. Rehberlik kişiye özel atanan danışman dışında ayrıca CV hazırlama, mülakat denemeleri, GMAT hazırlık ve başvuru stratejileri gibi farklı konularda uzmanlaşmış danışmanların da yardımlarını alarak başarili bir başvuru paketi hazırlamaya yönelik. MBA Destek Programı 2008 senesinde başlamış olup, her sene hızla büyüyen bir başarı profili çiziyor. Program, kurulusunun ilk senesinden başlayarak birçok Türk adayın daha iyi eğitim olanaklarına sahip olmasına yardımcı olmuştur.Kariyer Destek ProgramiBu programın amacı ise, yüksek potansiyele sahip fakat imkânları yetersiz üniversite öğrencilerine iş dünyası ile ilgili deneyim ve bilgiler aktarmak ve bu sayede kendilerini gerçekleştirmelerini katkı sağlamak. Kariyer Destek programı, tüm üniversite öğrencilerine acık olsa da, özellikle Anadolu şehirlerindeki üniversitelerde okuyan çok başarılı gençlerin fırsat eşitsizliğinden etkilenmeden ülkenin en iyi şirketlerinde kariyer imkânlarına ulaşmalarını sağlamayı amaçlamakta. Kariyer Destek programına seçilen adaylara istedikleri kariyer doğrultusunda, seçtikleri alanda başarılı olan mentorler atanır. Örneğin, aday finans alanına ilgi duyuyor ise spesifik ilgi alanına göre çok başarılı bir yatırım bankacısı veya bir hesap uzmanı adayın mentoru olarak atanabilir. Mentorler, 10 aşamalık bir programı takip ederek adayın doğru kariyer tercihleri yapmasını ve sonunda da TurkLeader'in ortaklık kurduğu şirketlerden birinde tam zamanlı ise başlamasını sağlamaya çalışır. Mentorler adayların hedefleri doğrultusunda kariyer planlaması yapma, seçilen alan ve görev fonksiyonları hakkında detaylı bilgi verme, ve kariyer seçimleri ve is dünyası hakkında adayı yönlendirme gibi görevler üstlenmekte.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.