elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Güneş ve Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Öğrenci Semineri

Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Kulübü tarafından düzenlenen "Güneş ve Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Öğrenci Semineri" etkinliği 8 Aralık 2010 tarihinde gerçekleşecektir.A- A+
05.12.2010 tarihli yazı 3768 kez okunmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Kulübü tarafından düzenlenen "Güneş ve Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Öğrenci Semineri" etkinliği 8 Aralık 2010 tarihinde Beşiktaş kampüsü Oditoryum Salonu'nda gerçekleşecektir.Dünyada, hızla gelişmekte olan teknolojilerin başında yenilenebilir enerji teknolojileri gelmektedir. Ülkelerin yenilenebilir enerji potansiyelleri göz önüne alındığında, bu alandaki gelişmelerin ve çalışmaların önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülebilir. Söz konusu bu potansiyelin büyük çoğunluğunu da güneş ve rüzgar enerjisi oluşturmaktadır.

Buradan yola çıkarak; Rüzgar Enerjisi Kulübü tarafından düzenlenecek olan "Güneş ve Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Öğrenci Semineri", güneş ve rüzgar enerjileri üzerine çalışmalar yapan öğrencileri, projelerini veya tezlerini sunmak üzere bir araya getiren bir platform oluşturuyor. Seminerde; 5 farklı üniversiteden 12 konuşmacı öğrenci, çalışmalarıyla ortak bir paylaşım oluşturacak, yapılan çalışmalar daha geniş bir kitleye ulaştırılacaktır.

Tarih: 8 Aralik 2010 – Çarşamba


Yer: Yıldız Kampüsü Oditoryumu - Yildiz Teknik Üniversitesi


Saat: 10.30 - 15.40


Katılım: Herkese Açık – Ücretsiz


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.