elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Avrupa Bilim ve Eğlence Günü

Tüm Avrupa'da her yıl Eylül ayının son Cuma günü "Avrupa Bilim ve Eğlence Günü" olarak kutlanmaktadır. Yaklaşık 200 şehirde tüm gün boyunca eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliklerle toplumun her kesiminden insanlar bir araya geliyor.A- A+
17.09.2010 tarihli yazı 2719 kez okunmuştur.

Bilimsel deneylerden konserlere, sergilerden gösterilere, açık oturumlardan oyunlara kadar çok çeşitli aktivitelerle her yaşa hitap eden bu özel günde amaç topluma bilimi sevdirmek ve bir bilim kültürü yaratabilmek.

Avrupa Bilim ve Eğlence Günü, bu yıl ülkemizde Avrupa Ödülü sahibi başkent Ankara'da Avrupa Komisyonu desteği ile TÜBİTAK tarafından organize edilmektedir. 24 Eylül 2010 Cuma günü Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüsünde yapılacak kutlamalar tüm halka açık.


Gelin ve bilim sokaklarında gezintiye çıkın, sokak laboratuarlarında deneyler yapın, bilim insanları ile en güncel konuları tartışın, kariyer köşesinde geleceğinizi planlayın, ödüllü yarışmalara katılın, sergileri gezin, oyunlar oynayın, birbirinden lezzetli yemeklerden tadın, gün boyunca sürecek konserler ve gösterilerde tüm ailenizle birlikte eğlenin'

24 Eylül 2010 Cuma günü gerçekleşecek Avrupa Bilim ve Eğlence Günü kutlamaları Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK tarafından organize ediliyor.
Katılım ücretsizdir.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.