elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Amerika'da GSM Şirketleri Ücretsiz Wi-Fi İle Tarihe Karışacak

Amerika Birleşik Devletleri ücretsiz Wi-Fi projesini uygulamaya sokuyor… Akıllı telefon kullanıcıları ücretsiz wi-fi hizmeti yoluyla bugün de mümkün olan ücretsiz olarak arama ve mesajlaşma servislerini kullanabilecekler...A- A+
15.02.2013 tarihli yazı 13456 kez okunmuştur.
Telekom şirketlerinin karşı çıkmasına rağmen Amerika Birleşik Devletleri ülke sınırları içerisinde kullanılacak ve tüm vatandaşlarına ücretsiz olarak hizmet verecek olan “kablosuz internet projesini” hazırladı.  Projenin tüm ABD’yi kapsayacağı belirtilirken evlerde kullanılan kablosuz internet erişimine göre çok daha güçlü bir alt yapı ile Wi-Fi ağı kurulmayı planlanıyor. Bu güçlü alt yapı ile Wi-Fi ağının kalın duvarlardan geçebildiği gibi, hareket eden araçlarda kablosuz internet keyfini yaşatabileceği tahmin ediliyor.
 

 

Günümüzde hızla artan Akıllı Telefonlar sayesinde ücretsiz Wi-Fi devreye girerse telefon görüşmeleri ücretsiz olacak. Internet bağlatısı özelliği olan akıllı telefonlar internet yoluyla bugünde mümkün olan ücretsiz arama, mesajlaşma gibi servisleri kullanabilecekler.

178 Milyon dolarlık kablosuz iletişim pazarını ortadan kaldırabilecek bu projeye Google ve Microsoft gibi 2 dev isim destek veriyor. Sistem devreye girdiğinde binler yeni teknolojik proje üretime geçebilir.

Uygulama şuan taslak halinde olsa da devreye girmesi önümüzdeki seneyi bulabilir. Ücretsiz Wi-Fi hizmetinin korkusunu yaşayan büyük Telekom devlerinin bu yaşanan gelişmenin hayata geçirilmesi durumunda firmalarının iflasına yol açacağını belirtiyor. Intel’inde internet yayını sırasında pek çok frekansın birbirine karışması olasılığını belirterek projeye destek vermeyeceğini açıkladı.

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.