elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Yönetim Bilimleri Kongresi 2011 Kulüp detay Yazdır

Yönetim Bilimleri Kongresi 2011

A- A+
29.01.2011 tarihinden itibaren 3261 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü
E-Posta : http://www.ybk.itu.edu.tr
Katılım :
İletişim : 0212 241 30 72
Yer :

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü öğrencileri tarafından her yıl düzenlenmekte olan Yönetim Bilimleri Kongresi'nin on ikincisi 9-12 Mart 2011 tarihlerinde düzenlenecektir. Kongrenin amacı, üniversite öğrencilerini akademik çalışmalara özendirmek, eğitim sistemine yön vermek, öğrenciler ile iş dünyası arasında yeni köprüler kurarak günümüz yönetim problemlerine ışık tutmak ve bilgi paylaşımına olanak vermektir.

Onikincisi gerçekleşecek olan Yönetim Bilimleri Kongresi İTÜ Maçka Yerleşkesi'nde düzenlenecektir. Yönetim Bilimleri Kongresi'nin hedef kitlesi, üniversitelerimizin lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile profesyonle iş yaşamının her seviyesindeki çalışanlardır.

Bu yıl 10-12 Mart 2011 tarihleri arasında üç gün boyunca kongre programında “YBK Kariyer Alanı” yer alacaktır. YBK Alanı ile kongreye atılan öğrencilerin şirketleri daha yakından tanımaları, şirketlerin öğrenci CV'lerini daha rahat takip etmeleri ve şirketlerin kalifiye iş gücüne ulaşmaları amaçlanmaktadır. Kısacası sponsor firmaların katılacağı “YBK Alanı”nda kurulan standlarda katılımcılarla firma temsilcilerinin birebir iletişimi sağlanıp katılımcı firmaların tanıtımı yapılmaktadır.

12. YBK kapsamındaki en büyük yenilik, Türkiye'de ilk kez bir öğrenci kulübünün düzenleyeceği iş simülasyonu yarışması olan Sanal İşletme Oyunu'dur.
"Geleceğin Liderleri SİO'da Yarışıyor' sloganıyla yola çıkan SİO, üniversite öğrencilerinin teorik bilgilerini pratiğe dökme olanağı veren önemli bir yarışmadır. 3 - 4 kişilik takımlar 6 hafta boyunca global bir şirketi, iş hayatında karşılaşılabilecek hemen hemen her kararla yönetme fırsatı bulacaklardır. Üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim gören öğrencilerinin ücretsiz olarak katılabilecekleri yarışmanın ön başvuruları 3 Ocak'ta sonlanacaktır. Ön başvurular tamamlandıktan sonra başvurularu geçerli sayılan takımların liderlerine takım üyelerinin çözümlemeleri için kısa bir vaka gönderilecektir. Yarışmaya katılmaya hak kazanacak 48 takım, bu vaka çözümlerinin sonunda belirlenecektir. Yarışmada yer alacak takımlar 21 Ocak'ta duyurulacaktır. 29 Ocak - 26 Şubat arası sürecek yarışmanın finali 8 Mart 2011 tarihinde yapılacak ve ödül töreni ise 12. Yönetim Bilimleri Kongresi'nin Açılış Gecesi olan 9 Mart 2011 akşamında gerçekleştirilecektir. Hedefimiz; profesyonel iş yaşamında ortaya çıkabilecek durumları üniversite hayatındaki öğrencilerin deneyimlemelerini sağlamaktır.
Ayrıntılı bilgi için; www.ybk.org.tr/sio