elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
VIII. İÜGEN Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kış Okulu Kulüp detay Yazdır

VIII. İÜGEN Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kış Okulu

A- A+
25.01.2011 tarihinden itibaren 4152 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : İÜGEN
Katılım :
İletişim :
Yer :

VIII. İÜGEN (İstanbul Üniversitesi Genetik Kulübü) Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kış Okulu etkinliği 4-6 Mart 2011 tarihinde  uluslarası bir katılımla  İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde yapılacaktır.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen öğrenci kış okulu bu yıl da yurtiçinden ve  yurtdışından   çeşitli alanlarda bilim insanlarının ve Türkiye'nin  birçok  bölgesinden gelen moleküler biyoloji ve genetik, biyoloji,tıp,kimya,eczacılık,ziraat mühendisliği vb. bölümlerde öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecektir.

Kongre kapsamında Çalıştay ve Evrim Paneli düzenlenecektir.

Çalıştay kayıtları kısa bir süre içinde alınmaya başlayacak ve  kontenjan sınırlı sayıda olacaktır.  Her bir çalıştayın ücreti 30 TL'dir. GDO konusunda önemli çalışmalara imza atan Fen Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şule ARI, "İşlenmiş Ürünlerde GDO Tanısı" başlıklı çalıştayın yürütücülüğünü üstlenecektir.  Aynı bölümde görev alan ve  Proteomik konusunda önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Nazlı ARDA ise "Western Blotting"methodunun uygulamasını ve yürütücülüğünü üstlenecektir.

Kış Okulu'nun 2. günü ise öğleden sonra Evrim Paneli ile devam edecektir. Türkiye'de Evrim ile ilgilenen değerli bilim insanlarının katılacağı panel 2 oturum şeklinde  tertip edilecektir. Panelistler, Doç. Dr. Ergi Deniz Özsoy, Prof. Dr. Mehmet Sakınç, Yard. Doç. Dr. Alper Dizdar, Yard. Doç. Dr. Raşit Bilgin, Ender Helvacıoğlu ve Oturum Başkanı Prof. Dr. Mahinur S. Akkaya.

Ayrıntılı Bilgi İçin;  www.istanbul.edu.tr/iugen/index.php