elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
SolarTR-2 Solar Electricity Conference and Exhibition Kulüp detay Yazdır

SolarTR-2 Solar Electricity Conference and Exhibition

A- A+
27.09.2012 tarihinden itibaren 3957 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Topluluğu
E-Posta : info@solartr.org
Başlangıç Tarihi : 07.11.2012
Bitiş Tarihi : 09.11.2012
Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP) tarafından,7-9 Kasım 2012 tarihlerinde Antalya'da güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretimini (fotovoltaik ve CSP dahil) konu olan uluslararası SolarTR-2 adlı konferans ve sergi etkinliğini düzenlenecektir.

Türk PV Teknoloji Platformu ( UFTP * ) Kasım 2012 7-9 Antalya'da SolarTR-2 konferansını organize edecektir. SolarTR-2' de güneş enerjisi teknolojileri ile ilgili en son araştırma ve geliştirme sonuçlarını tartışacağız. Bu uluslararası etkinlik komşu ülkeler üzerindeki temas noktalarına (özellikle Orta Doğu, Akdeniz ve Türk Cumhuriyeti'nde ülkelerde) yaratmayı amaçlamaktadır.


Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu – UFTP Nedir?

 
Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü proje yürütücülüğünde çeşitli kamu kuruluşlarının, üniversitelerin ve sanayi kuruluşlarının katılımı ile TÜBİTAK-Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Ağları ve Platformları (İŞBAP) desteği çerçevesinde “Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformunun Oluşturulması” başlıklı proje, 01/09/2008 tarihinde başlayarak 3 yıllık bir süre boyunca desteklenmesine karar verilmiştir. 
 
Bu projenin temel hedefi; fotovoltaik teknolojisi ile ilgili kuruluşları bir araya getirerek, Türkiye’de ulusal fotovoltaik teknoloji platformunun oluşturulması ve bu platformun ülkemizdeki fotovoltaik alanındaki teknolojilerin gelişimi için etkin plan ve programları belirlenmesini sağlamaktır. TÜBİTAK tarafından sağlanan 3 yıllık proje desteği sonrasında da platformun faaliyetlerine devam etmesi için kendi mali kaynaklarını (üyelik aidatları, eğitim ve hizmet gelirleri v.b.)  oluşturması hedeflenmiştir. Platform üyelerinin Avrupa Birliği Çerçeve Programları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası ölçekte projeler geliştirmesi amaçlanmıştır. Proje süresince platform üyelerince hazırlanan yıllık ULUSAL FOTOVOLTAİK YOL HARİTASI raporu ilgili kuruluşlara teslim edilecektir.