elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Savunma Sanayi Günleri'10 Kulüp detay Yazdır

Savunma Sanayi Günleri'10

A- A+
28.01.2010 tarihinden itibaren 3254 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü
E-Posta : burak.yatmazoglu@gmail.com
Katılım : ücretsiz
İletişim : 0533 223 12 14
Yer :


YTÜ Savunma Sanayii Günleri 2010
Etkinliğin Amacı
Savunma Sanayisi ülkelerin teknolojik gelişimini yönlendiren en önemli sektördür. Bu sektörün gelişiminde en önemli pay ise üniversite ve araştırma kurumlarınındır.
Mühendislik anlamında en ileri teknolojilerin kullanıldığı savunma sanayi, mühendisler için her zaman ilgi çekici bir alan olmuştur. Uzun bir süredir geliştirilen politikalar ve yatırımlar savunma sanayisinde atılımlara neden olmuş ve pek çok proje hayata geçirilmiştir.
Ülkemizdeki savunma sanayi teknolojilerinin gelişiminden haberdar olunması, konunun öneminin farkına varılması, ülkemiz üniversitelerinin savunma sanayisine katkısının arttırılması, ülkenin geleceğinin yani gençlerin gelecekteki planlara dair bilgi edinebilmesi amaçlarıyla bu etkinlik düzenlenmektedir.
Etkinliğin İçeriği
Yıldız Teknik Üniversitesi'nin ülke Ar-Ge kültürüne daha fazla katkı yapmasını, amaç ve hedefine yakışır şekilde ülke değerlerinin arttırılmasında en önde yer almasını temenni ediyoruz.
Etkinlikte, Türk Savunma Sanayii sektöründe görev alan öncü firmalarımızın yanı sıra, sektörde çalışmalarını sürdüren kurum ve kuruluşlarımızda yer alacaktır.
Bu kapsamda savunma sanayimizin; dünü ,bugünü ve yarını ile birlikte ülkemiz için teknoloji ve ekonomi anlamında ki katkılarını ele alacağız. Etkinliğimizde bir yandan yerli savunma sanayinin ülke için önemi vurgulanırken diğer yandan da sektördeki firmalarımızın ve çalışanlarının daha yakından tanınma fırsatı bulabileceği bir ortam olacaktır.
Sergi salonumuzda tüm gün, yerli ürünlerin ( resim,maket,proje,video..) sergileneceği YERLİ SAVUNMA SANAYİİ ÜRÜNLERİ SERGİSİ ve aynı zaman da katılımcı kurum ve kuruluşların açacakları tanıtım standlarıyla öğrencilerle buluşacağı bir fuaye alanı oluşturulacaktır. Etkinliğimizin seminerler kısmı Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum Salonunda, sergileneceği YERLİ SAVUNMA SANAYİİ ÜRÜNLERİ SERGİSİ ise oditoryumun hemen altında bulunan sergi salonunda yapılacaktır.