elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Otomotiv Teknolojileri Etkinliği (OTEK'13) | YTÜ MakTek Kulüp detay Yazdır

Otomotiv Teknolojileri Etkinliği (OTEK'13) | YTÜ MakTek

A- A+
24.03.2013 tarihinden itibaren 4364 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü
Başlangıç Tarihi : 26.03.2013
Bitiş Tarihi : 27.03.2013
Otomotiv Teknolojileri’13 Etkinliğinin amacı, geleceğin mühendislerinin ülkemizde
otomotiv teknolojileri adına yapılan mühendislik çalışmaları hakkında bilgi sahibi
olmasını ve otomotiv sistemleriyle ilgili fikir sahibi olmalarını ve otomotiv sektörü
i

26 ve 27 Mart' ta Yıldız’da Otomotiv Rüzgarı Esecek

   
Türkiye’nin en aktif Bilim ve Teknoloji kulübü olan Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü;  2011’de birincisini düzenlediği Otomotiv Teknoljileri Etkinliği’nin bu sene üçüncüsü olan OTEK’13 ile 26-27 Mart’ta Otomotiv Sanayi Üniversite işbirliği adına yeniden damga vurmak için geliyor.

İki yıldır Yıldız’ı Türkiye Otomotiv Sanayi ile üniversite işbirliğinin merkezi olmasını sağlayan OTEK Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve Makine Fakültesi Dekanlığı’nın desteğiyle bu sene de geleceğin mühendislerine Otomotiv Teknolojilerinin rotası hakkında vizyon kazandırmayı hedefliyor.Önceki etkinliklerde Ford Otosan,Renault,TOFAŞ,Yonca Onuk gibi bir çok büyük firmanın katıldığı etkinlikte bu sene de ülkemizde Otomotiv üzerine Ar-Ge ve üretim yapan firmaların katılması planlanmaktadır.

                      


İki yıldır Yıldız’ı Türkiye Otomotiv Sanayi ile üniversite işbirliğinin merkezi olmasını sağlayan OTEK Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve Makine Fakültesi Dekanlığı’nın desteğiyle bu sene de geleceğin mühendislerine Otomotiv Teknolojilerinin rotası hakkında vizyon kazandırmayı hedefliyor.

Önceki etkinliklerde Ford Otosan,Renault,TOFAŞ,Yonca Onuk gibi bir çok büyük firmanın katıldığı etkinlikte bu sene de ülkemizde Otomotiv üzerine Ar-Ge ve üretim yapan firmaların katılması planlanmaktadır.

Bu sene OTEK’te ayrıca Makine Teknolojileri Kulübü YTU Racing Ekibinin, Institution of Mechanical Engineers (IMechE) tarafından organize edilen Formula Student Yarışlarına hazırladığı aracın lansmanı yapılacak. Dünyanın önde gelen üniversiteleri başlıca olmak üzere; her yıl ortalama 34 ülke, 130’u aşkın araç ve 222 takımın katıldığı yarışlara bu sene Türkiye’nin adını her alanda duyurmak isteyen YTU Racing ekibi Mart başında imalati bitecek olan aracıyla Temmuz ayında İngiltere’de yarışlara katılacak.

Detaylar: www.ytumaktek.orgfacebook.com/otek13