elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Nanoteknoloji 2010 Kulüp detay Yazdır

Nanoteknoloji 2010

A- A+
25.03.2010 tarihinden itibaren 3149 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü
Katılım : ücretsiz
İletişim :
Yer :

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü (MAKTEK) olarak bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Nanoteknoloji 2010, 26 Mart 2010 tarihlerinde YTÜ Beşiktaş Yerleşkesi Oditoryumda gerçekleşecek.
Etkinliğimizin temel amacı; araştırma ve uygulama dünyası için stratejik önemi olan nanoteknolojiyi gündem konusu haline getirmek ve birçok disiplinin kesiştiği bu teknoloji konusunda Türkiye'de yapılan uygulamalar hakkında akademisyen ve üniversite öğrencilerini bilgilendirmektir.
Geleceğin dev uygulamalarından olan nanoteknoloji; kimya, moleküler biyoloji, yoğun madde fiziği, genetik, malzeme ve mühendislik bilimleri arası sahip olduğu yoğun ilişkiden ötürü, fakülteler arası işbirlik ile rekabet gücü ve inovatif ürün kalitesini yükseltecektir.
Ülkemizin bu teknolojide gelişmelerden geri kalmaması, izleyen yerine üreten olması adına; nanoteknoloji öncelikli alanlar içinde olmalıdır.Bu kapsamda teknik altyapıya sahip üniversiteler nanoteknolojik uygulamalara yatırım yapmak isteyen girşimci şirketlerle buluşturulmalıdır.
Bu gelişim sürecinde; üniversitelerde yeterli teknolojik altyapıya sahip araştırma merkezleri oluşturmaya önayak olmak bunun yanında öğretim elemanları ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmek bir diğer amacımızdır.
Etkinlikte; nanoteknolojinin gelişim evreleri, gelecekteki önemi ve üniversitelerde bu konuda yürütülen projelerin detaylı bilgileri paylaşılacaktır.