elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
3.YTÜ Savunma Sanayii Günleri Kulüp detay Yazdır

3.YTÜ Savunma Sanayii Günleri

A- A+
31.01.2011 tarihinden itibaren 3660 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü
E-Posta : nury.aydin@gmail.com
Katılım : Ücretsiz
İletişim : 536 696 99 96
Yer :

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Teknolojileri Kulübü, Makine Fakültesi Dekanlığı desteğini de arkasına alarak bu sene Savunma Sanayii Günleri(SSG)' nin üçüncüsünü düzenliyor.

Sektörde öğrenci etkinliği olarak bir marka haline gelmiş 3.YTÜ Savunma Sanayii Günleri' nin değerli katılımcıları etkinlikte; ulusal savunma sanayinde dışa bağımlılığın azaltılması, ihtiyaçların ülkemizin öz kaynaklarıyla karşılanabilmesi için yurt içi ürün geliştirme ve sistem entegrasyonu adına gerçekleştirilen projelerden ve yürütülen nitelikli Ar-Ge çalışmalarından bahsedeceklerdir.

Ülke gençlerinin savunma sanayinin gelecekteki rotası hakkında bilgi edinmesi ve yurt çapında nitelikli AR-GE programları ile yerli teknoloji tabanlı savunma sanayi ürünlerinden haberdar olması etkinliğin temel amacını oluşturuyor.

Bir önceki etkinliğe; Savunma Sanayii Müsteşarlığı(SSM) Müsteşar Yardımcısı Dr. Faruk Özlü, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Makine Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Teke'nin yanı sıra Aselsan, Yonca Onuk JV, Roketsan , FNSS, STM, Tusaş(TAI ), Havelsan ,Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, Tübitak UEKAE, MKE, Otokar, Baykar Makine, Vestel Savunma, SEFT Gemi İnşa&Mühendislik gibi, savunma sanayisi sektörünün öncü kurum, kuruluş ve firmaları katılım göstermişlerdi.

Etkinlik hakkındaki gelişmeleri www.ytussg.com adresinden öğrenebilirsiniz.