elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yeni IPOD NANO İncelemesi

Multi touch ve müziğin bir araya gelişi hiç bu kadar minik olmamıştı! Dahili fm radyosu, multi touch özelliği ve daha fazlası ile aradığınız her şey yeni nesil iPod nano ile parmaklarınızın ucunda!A- A+
12.10.2010 tarihli yazı 5529 kez okunmuştur.

Yeni iPod nano – Bir Dokunuş kadar sıcak'

Multi touch ve müziğin bir araya gelişi hiç bu kadar minik olmamıştı! Dahili fm radyosu, multi touch özelliği ve daha fazlası ile aradığınız her şey yeni nesil iPod nano ile parmaklarınızın ucunda!Yeni nesil iPod nano daha öncesinde iPod Touch ve iPhone serilerinden alışkın olduğumuz multi-touch özelliğini alıyor ve hiç olmadığı kadar taşınabilir boyutlarda bizlere sunuyor. Müzik tutkunlarının vazgeçilmezi olan iPod serilerinin en gözde ve en küçük yeni üyesini gelin bir de yakından inceleyelim:
Anodize alüminyum dış kaplaması ve 8 farklı renkte karşımıza çıkan bu sevimli müzik canavarı rakiplerini sollayacak nitelikte. 1.5 inclik ekranı 240×240 pixel çözünürlüğüne sahip; bu da albüm kapağı, ve değiştirilebilir duvarkağıdı desteğini sunmak için yetiyor da artıyor bile. Aynı zamanda çok sevdiğiniz fotoğraflarınızı yanınızda taşımanıza da olanak sağlıyor. Arka kısmında bulunan dahili. klips sayesinde kıyafetlernize, çantanıza ve istediğiniz her yere monte etme imkanını da sunması taşınabilirik açısından büyük kolaylık sağlıyor.

Ana ekrana dönüş kolaylığını daha önceki iPod Touch ve iPhone' larda alışkın olduğumuz şekilde bize sunan yeni nano sol kısıma doğru tek bir parmak ekranı ile ana ekrana dönmeyi sağlıyor. Multi touch özelliği sayesinde ekranı 365 derece döndürmemize olanak veren bu yeni model aynı zamanda iki parmağı aynı anda kullanarak fotoğraflarınıza daha yakından bakmanızı sağlıyor. Yeni nesil iPhone ve iPod touch modellerinden alışkın olduğumuz 'kişileştirilebilir menü' sayesinde butonlarınızı sürükle bırak yöntemi ile istediğiniz gibi yerleştirmenize de olanak sağlıyor. Daha öncesinde iPod nano Video' da da karşımıza çıkan 'salla değiştir' özelliği bu modelde de bulunuyor. Kişileştirilen bu özellik sayesinde; müzikleriniz arasında gezinti yapabiliyor ve listelerinizi dilediğiniz gibi karıştırabiliyorsunuz. Fm Radyo ve Genius özelliği de üründe mevcut olarak bulunuyor.
Müziksiz yaşayamanların tek istediği şey sanırım arka fonda sürekli olarak müziğin çalmasıdır. Ki bunun en basit yolu olarak gösterilebilecek olan iPod nano; müzik sen nerde istersen orada mantığı ile tasarlanmış bir ürün. Kolay kullanımı, taşınabilirliği sayesnde istenilen her yerde müziği yanında taşımak isteyenler için ideal bir ürün olduğunu gözüm kapalı söyleyebilirim. Onun dışında kolaylıkla müzik, albüm ve sanatçı aramayı sağlayan iç sistemi sayesinde istediğini bulmakta zorlanan müzik severler artık aradıklarını bulurken daha az vakti harcayacaklar. Her ne kadar diğer ürünlerde de bu kolaylık mevcut olsa da onlar hiç bu kadar küçük olmamışlardı!

Siz ne isterseniz onu çalan, siz nasıl isterseniz öyle görünen yeni nano; kontrol kolaylığı sayesinde ister çantanızda, ister ceketizin cebinde olsun bir sonraki parçaya geçmenizi sağlayabilecek. Bu özelliği kullanmak için iPod'unuzu sallamanız yeterli olacak.

Uzun süreli lithium-ion şarj edilebilir pili sayesinde kesintisiz olarak 24 saat müzik keyfi sunan nano 8 ve 16 gb kapasiteli iki farklı modeli ile video kliplerinizi ve fotoğraflarınızı da yanınızdan ayırmamanızı sağlayacak. Çeşitli etiketlere göre iTunes üzerinden oluşturabileceğiniz müzik listelerini Genius sayesinde bir arada tutan nano siz hangi tarz müziği dinlemek isterseniz size onu çalacak. Liste oluşturmak, düzenlemek ve entegre etmek hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı.

Fm radyo önbellek özelliği sayesinde istediğiniz zaman durdurup istediğiniz zaman kaldığınız yerden dinlemeye devam etmenize uygun şekilde tasarlanmış. Her ne kadar 15 dakika ile sınırlı bir özellik olsa da hiç de fena sayılmayacak bir özellik.Spor ve çeşitli aktiviteleriniz için tasarlanmış olan krnometresi sayesinde hem ne kadar süre aktivitede bulunduğunuzu gösterirken Nike + iPod Sport Kit ikilisi sayesinde yürüdüğünüz yolu, geçen zamanı ve ne kadar enerji harcadığınızı size eşzamanlı olarak gösterebilecek.

=> Teknik Özellikler:
Apple Store satış fiyatı:8GB $ 149 - 16GB $ 179Özge Çatal | ozgecatal.com


Kısıtlı kaynak ve fotoğraflar: Apple

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.