elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

E-LINE SMART |
Masaüstü Priz | Donatılabilir Bürotik Priz Bloklar

Günümüzde, masa başı çalışmaları, toplantılar ve sunumlar için enerji (şebeke/ups), data, telefon ve multimedya prizleri ile tam donatılmış kullanıma hazır ürünler önem kazanmaktadır. EAE, donatılabilir bürokratik priz bloklarıyla İş merkezi, ofisler, yaşam ve çalışma alanları için zarif ve pratik çözümler sunar. Detaylar yazımızda...A- A+
09.08.2018 tarihli yazı 6317 kez okunmuştur.

Masaüstü Priz | Donatılabilir Bürotik Priz Bloklar

Donatılmış ve/veya donatılabilir bürotik priz blokları, yaşam ve çalışma ortamları için kişisel ihtiyaçlara ve tercihlere bağlı olarak, hızlı değişen ve sürekli artan ihtiyaçlara uyum sağlayabilecek, modüler yapıdaki prizler ile, esnek, sağlam, ergonomik, güvenli ve estetik tasarım seçenekleri hizmete sunulmaktadır.
 


 ►İlginizi Çekebilir: Ofislerde Busbar ve Kanal Kullanımı
E-Line SMART Grubu Ürünler


SM-STD-I Standart Serbest Tip
► SM-STD-II Standart Sabitlenebilir Tip (masaya sabitleme ayakları ile birlikte)
► SM-LUX-I Lüks Serbest Tip SM-LUX-II Lüks Sabitlenebilir Tip (masaya sabitleme ayakları ile birlikte)
► SM-IN-I Masaya Gömme Dikdörtgen Tip
► SM-IN-II Masaya Gömme Silindirik Tip (Asansör Tip) olmak üzere 6 (altı) farklı yapıda ve istenilen içerikte üretilmektedir.
 
Bu doğrultuda EAE; gelecekte de ihtiyacınızı karşılayacak, esnek, sağlam, modüler, estetik ve güvenli çözümler sunar.
 


Genel Özellikler


Ürünler TSE belgeli olup, IEC standartları olan kablo ve klemens ile donatılmaktadır. Ürünler üretim metodu bakımından 2 bölüme ayrılmaktadır;

Modüler tip prizler ile donatılmış, hazır standart ürünler
► İhtiyaçlara ve isteğe bağlı olarak her marka ve sayıda modüler tip prizler ile donatılabilen özel ürünlerdir.
 


Teknik Özellikler


Gövde alüminyum malzemeden üretilmiş olup, eloksal veya elektrostatik toz boya sistemiyle beyaz ve siyah renk alternatifleri olarak boyanmıştır.

Yan plastik kapaklar polikarbon (PC) malzemeden üretilmiş olup, "halogen free" ve IEC 60965 standardına göre 960 °C kızgın tel (glow wire) test koşullarını sağlamakta, UL94 standardına göre "V0" aleve dayanıklılık sınıfındadır.

Serbest tip standart ürünler, gerektiğinde üzerinde hazır bulunan uygun yapıdaki ayaklar ile masaya sabitlenebilmektedir.

Serbest tip standart ürünler, gerektiğinde yan kapaklar üzerinde bulunan vida delikleri ile masa içinde ve/veya altına vidalanabilmektedir.

Gömme tip ürünlerin kapakları basmalı kilit (bas aç-bas kapa) sistemi ile açılıp kapanmakta ve kapaklar kırılmaya mani olmak için maksimum 90° ''ye kadar derece açılabilmektedir. Kapağın kablo giriş çıkışları fırçalı yapıda olup, fırçalar PA6 malzemeden üretilmektedir. Prizlere her türlü fiş ve adaptör takıldığında kapaklar rahatlıkla kapanabilecek ve kapak kapalı durumda iken, ürün masa yüzeyinden maksimum 2mm yüksekte olacak şekilde tasarlanmıştır.

Silindirik tip ürünlerin gövdesi "bas-aç" sistemli ve ürün tamamen açıldığında aşağı düşmemesi için frenleme sistemine sahip olup, fişler takılı halde iken, istenildiğinde asansörlü mekanizma ve yaylı kapak yapısı sayesinde masa içindeki yuvasına girebilecek ve masa üzerinde sadece kablolar görünecek şekilde tasarlanmıştır.

Masaya sabitlenebilir olan standart ürünler, kullanım rahatlığı bakımından belirli bir açıda konumlanmış olup, ürünün arka kısmında kablo giriş-çıkışlarını koruyan ve örten hareketli ve gövde uyumlu yapıda bir örtü plakası bulunmaktadır.

Ürün içinde ve ayrı bir bölmede, klemens bağlantı aparatı ve üzerinde her bir iletken için geçmeli tip vidasız bağlantılı yapıda klemens bulunmaktadır. Ayrıca bu klemens aparatı, üzerine sabitlenmiş bir kablo sıkıştırma klipsi ile kabloların çekme ve gerilme yüklerini karşılamaktadır.

Ürüne montajı yapılmış olan enerji prizlerinin bağlantısı 2,5 mm² veya isteğe bağlı olarak 1,5 mm² kesitli H07Z1-K cinsi kabloyla yapılmış olup, vidasız geçmeli tip bağlantılı en az 16A yük taşıyabilecek UPS ve Şebeke devreleri için ayrı olmak üzere klemensler ile donatılmıştır.

Ürünün Alüminyum gövdesine sabitlenmiş topraklama irtibat vidası ve toprak klemensi, gövde korumasını sağlamak için, 2,5 mm² kesitli H07Z1-K cinsi kablo ile irtibatlandırılmıştır.

Priz montaj bölümü, gövde ile bir bütün olup, her marka ve üniversal ve modüler tip, 45x45 mm (2 modül) ebadında enerji prizleri ile 45x22,5 mm (1 modül) ebadında zayıf akım ve multimedya priz montajına uygun yapıda tasarlanmıştır.

Şebeke ve UPS prizleri 250V AC, 16A olup, 45° açılı tipte ve tırnaklı yapıdadır. Şebeke devresinde "beyaz" renkli ve Alman standardı topraklı, UPS devresinde ise "kırmızı" renkli ve Fransız standardı topraklı tip prizler kullanılmıştır. 2''li, 3''lü ve 4''lü grup priz sistemlerinin faz-nötr-toprak köprüleri kendi içinde pirinç bara ile sağlanmıştır.

Data kablo bağlantıları için, Cat-6 UTP "keystone jack" yapısına uygun yaylı kapaklı ve etiket pencereli "face plate" kullanılmaktadır.

Telefon kablo bağlantıları için, Cat-3 "keystone jack" yapısına uygun yaylı kapaklı ve etiket pencereli "face plate" kullanılmaktadır.

Priz montaj bölümü, ayrıca her türlü standart ve modüler yapıdaki (45x45 ve/veya 45x22,5 mm) USB şarj ünitesi, USB adaptör, VGA adaptör, HDMI adaptör, v.s. montajına uygun yapıda olup, her marka ürün ile birlikte kullanılabilmektedir.

Ürün içindeki kuvvetli ve zayıf akımlı farklı prizler arasında ve son prizden sonra, sonlandırma kapağından önce 45x22,5 mm (1 modül) ebadında gövde ile uyumlu kör kapaklar kullanılmaktadır.

Masa üzerine kablo çıkışları için, esnek yapıda ve "halogen free" özellikte, kablo düzenleyici ve koruyucu plastik omurga kanallar kullanılmaktadır.


Kullanım Alanları


► Bankalar
► Ofis ve iş yerleri, yönetim binaları
► Oteller
► Hastaneler
► Okullar, dershaneler
► AVM''ler
► Konferans salonları
Çağrı merkezleri
► Seans Salonları
Sinema ve tiyatro binaları
Endüstriyel tesisler
Turistik tesislerKaynak:

Irmak Telatar Irmak Telatar Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar