elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Danfoss Avrupa İş Konseyi 2018 Gerçekleşti

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss’un 2015 yılında Avrupa Birliği direktifleri doğrultusunda hayata geçirdiği Danfoss Avrupa İş Konseyi’nin 2018 toplantısı; toplam 28 ülkeden, 12.500 çalışanı temsilen 26 temsilcinin katılımı ile tamamlandı. Toplantıda Danfoss Türkiye’yi Kıvanç Aslantaş temsil etti.A- A+
19.09.2018 tarihli yazı 4040 kez okunmuştur.
Açılış konuşmasında Avrupa Birliği üyelik süreci devam eden Türkiye’nin katılımcı olarak toplantıda bulunmasının önemi vurgulandı. Türkiye’nin yüksek potansiyelinin ve coğrafi öneminin altı çizilirken, yüksek iş/üretim potansiyeli ile Türkiye’nin Avrupa’da artan ticaret hacminden söz edildi.
 
Danfoss Power Solutions Neumünster Fabrika ziyaretini de içeren bu seneki konseyde “Küresel Sürekli Gelişim Programı”na ait özel çalıştayların yapıldı. Bu seneki toplantıda “Küresel Kalıcı Gelişim Planı”, “One ERP” ile “Sondex Entegrasyonu” başlıklı sunumlar ön plana çıktı. Normalden daha zor şartlara sahip (yaş, fiziksel engel vb.) çalışanların motivasyonun arttırmak için neler yapılabileceği, çalışanların kişisel ve sürdürülebilir gelişim planlaması gibi aksiyonlar görüşüldü. Danfoss Türkiye Yönetimi'nin çalışanlara yaklaşımı özellikle beğeni topladı ve örnek davranış olarak gösterildi.
 
Danfoss Avrupa İş Konseyi, her yıl toplanmaya devam edecek.

 

Danfoss Hakkında

Danfoss, yarının dünyasında daha az kaynakla daha fazlasını yapmaya olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap veren Danfoss’un ürün ve hizmetleri soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor  kontrolü ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Danfoss, aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ek olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermektedir. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 26 bin çalışanı ve müşterileriyle Danfoss, günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hâlâ kurucu ailenin elinde bulunmaktadır.


Kaynak: