elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ABB, Santa Palomba'daki Üretim Tesisinde Karbon Emisyonları Yılda 675 Ton Azaltılıyor

ABB kaçak akım cihazları (RCD'ler) ve enerji sayaçlarının üretildiği Santa Palomba'daki İtalyan üretim tesisi CO2 emisyonlarını yılda 675 ton azaltıyor. İtalya’da bulunan üretim tesisi "Net Sıfır" planına uygun şekilde operasyonlarını karbonsuzlaştırıyor.A- A+
25.04.2024 tarihli yazı 1101 kez okunmuştur.
ABB kaçak akım cihazları (RCD'ler) ve enerji sayaçlarının üretildiği Santa Palomba'daki İtalyan üretim tesisi CO2 emisyonlarını yılda 675 ton azaltıyor. Mevcut yenilenebilir kaynaklara ek olarak, yeni bir güneş enerjisi sistemi artık tesisin enerjisinin dörtte birini sağlıyor.

ABB Elektrifikasyon'un Akıllı Binalar tesisinde yılda 16 milyondan fazla cihaz üretmek için 350'den fazla kişi çalışıyor. Santa Palomba tesisi tarafından satın alınan tüm elektrik 2019'dan beri yenilenebilir kaynaklardan elde ediliyor. Karbon azaltma taahhüdünü ilerletmek isteyen ekip, yenilikçi bir akıllı şebeke projesi uygulamak için lojistik ortağı Laziale Distribuzione ile iş birliği yaptı. Şirketin ABB tesisinin yanındaki depolarına kurulan 3 bin'den fazla güneş enerjisi paneli, şu anda 1,52 MW'lık tepe gücü sağlıyor. İklim için ortak eylem ruhuyla, elektrikli ve soketli hibrid şirket araçları filosu için 17 elektrikli şarj istasyonuna güç sağlamaya yardımcı olan fotovoltaik barınaklar da otopark alanına kurulmuş durumda. 
Yenilenebilir enerji, yenilikçi akıllı şebeke ve güneş enerjisi panelleri ile elde edildi
 
Enerji tüketimini izlemek ve optimize etmek için ABB AbilityTM bina yönetim yazılımı çözümü kurularak enerji tüketimi gerçek zamanlı olarak izlenip tesis ekibinin sahada veya uzaktan bilgi toplaması sağlanıyor. Aynı zamanda tesisin klima, basınçlı hava sistemi, hava girişi ve aydınlatma (halihazırda yüzde 100 LED olan) gibi en yoğun enerji tüketen sistemlerdeki tüketim verimliliğini yönetmesine yardımcı oluyor. Santa Palomba, 2025 yılına kadar kazanlarını yüksek verimli ısı pompalarıyla değiştirmeyi planlıyor.
 
İtalya’da bulunan üretim tesisi Net Sıfır planına uygun şekilde operasyonlarını karbonsuzlaştırıyor

ABB Elektrifikasyon Akıllı Binalar Başkanı Mike Mustapha, "Fosil yakıtlardan uzaklaşmak, elektrifikasyonu arttırmanın yanı sıra enerji arzımıza daha fazla yenilenebilir kaynak entegre etmek anlamına geliyor" dedi. "Yaşadığımız ve çalıştığımız binalara ve şehirlere güç sağlamak söz konusu olduğunda, çok daha fazla elektrik gücü bir gereklilik olacaktır. Santa Palomba operasyon tesisimiz 'Mission to Zero' yolculuğumuzun ilkelerini takip ediyor. Bu, hepimiz için daha sürdürülebilir ve kaynakları verimli kullanan bir gelecek sağlama konusundaki kararlılığımızı gösteren sürekli bir çabadır. Her gün dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize operasyonlarını optimize etmeleri, elektriklendirmeleri ve karbonsuzlaştırmaları için destek veriyoruz."

 
Bina yönetim sistemi, en yüksek verimlilik için enerji tüketimini izler ve kontrol eder
 
ABB Mission to Zero™ programı, şirketin CO2 emisyonlarını 2030'a kadar yüzde 80 ve 2050'ye kadar yüzde 100 azaltma taahhüdünü desteklemektedir (2019 taban çizgisine kıyasla). Yerel ekipler tarafından yönlendirilen tesisler, ABB'nin yenilikçi teknolojilerini ve üçüncü taraf entegrasyonunu kullanarak enerji üretimi, yönetimi ve depolaması yoluyla verimliliği artırmaya odaklanmaktadır. Mission to Zero hakkında daha fazla bilgiyi https://global.abb/topic/mission-to-zero/en adresinde bulabilirsiniz.ABB, daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühen-dislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 140 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB'nin 105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor.

ABB Elektrifikasyon, trafolardan prizlerinize kadar elektriğin verimli ve güvenilir kullanımını mümkün kılan küresel bir teknoloji lideridir. 100 ülkede 50.000'den fazla çalışanımızla, elektrik dağıtımı ve enerji yönetimi alanında dünyanın en büyük zorluklarına çözüm bulmak için müşterilerimiz ve ortaklarımızla iş birliği yapıyoruz. İşletmelerin, endüstrinin ve tüketicilerin tesislerini ve evlerini verimli ve güvenilir bir şekilde kullanmalarına yardımcı oluyoruz. Enerji dönüşümü hızlanırken, dünyayı güvenli, akıllı ve sürdürülebilir bir şekilde enerjilendiriyoruz. go.abb/electrification

 
Kaynak:ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.