elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ABB, Bütünsel Akıllı Bina Teknolojisini Desteklemek Üzere Samsung Elektronik ile Ortaklık Kuruyor

ABB ve Samsung Elektronik, hem konut hem de ticari binaların enerji tasarrufu, enerji yönetimi ve akıllı nesnelerin interneti (IoT) bağlantısı konularında ortaklaşa geliştirilen teknolojiler geliştirmek üzere küresel bir ortaklık dahilinde işbirliği yapacak. Binalar, yıllık küresel CO2 emisyonlarının yaklaşık yüzde 40'ını oluşturuyor. Ortaklık; akıllı teknoloji, akıllı kontrol ve akıllı cihazlarda inovasyon için uzun vadeli işbirliği çerçevesinde konut ve ticari binalarda karbon salınımı azaltmak ve enerji tasarrufu için bütünsel enerji yönetimine yenilik getirecek. Detaylar haberin devamında...A- A+
14.04.2022 tarihli yazı 5723 kez okunmuştur.
İş birliği, Samsung ve ABB'nin ev otomasyon teknolojilerine müşteri erişimini arttırmasını ve daha iyi cihaz yönetimini sağlarken, elektrik yükünün yönetimini kolaylaştıracak. Akıllı evler, paradan, zamandan ve enerjiden tasarruf etmek için merkezi bir sistem aracılığıyla entegre edilmiş bağlantılı cihazları ve tertibatı kullanıyor. Örneğin, Samsung SmartThings uygulamasını ve ABB ev otomasyon çözümlerini bağlayarak, konut sakinleri kişisel cihazlarını kullanarak tüm beyaz eşya yelpazesinin yanı sıra gaz ve duman sensörleri, enerji, güvenlik ve konfor sistemlerini tek bir uygulamadan izleyip yönetebilecekler. Bulaşık makineleri ve çamaşır makineleri gibi cihazları proaktif olarak yönetmek, şebeke optimizasyonunu ve daha düşük enerji maliyetlerini garanti ediyor.

 
Ortaklık, konut ve ticari binalarda karbon salınımı ve enerji faturalarını azaltmak üzere bütünsel enerji yönetimine yenilik getirecek.


ABB Akıllı Binalar İş Kolu Başkanı Mike Mustapha şunları söyledi: “Tamamen entegre ve bütünsel, akıllı bina teknolojisine erişimi daha da geliştirerek müşterilerimizin önemli karbon ve enerji tasarrufları sağlayabileceği bir gelecek hayal ediyoruz. Samsung Electronik gibi önemli bir teknoloji inovasyon lideriyle ortaklık, ABB'nin tüm binaları açık ve agnostik çözümlerle birbirine bağlama ve elektrikli araç (EA) şarjı gibi unsurlar da dahil olmak üzere toplam enerji tüketimine ilişkin öngörüler sağlama vizyonunu ve çözümlerini daha da ileri taşıyor. Bu, yalnızca inşa edilen çevreden kaynaklanan karbon ayak izini en aza indirmekle kalmıyor, aynı zamanda sorunsuz ve ilgi çekici bir kullanıcı deneyimi sunuyor."
 

► İlginizi Çekebilir: ABB Scania'nın Yeni Araç Pil Montaj Tesisine Robotları Teslim Ediyor

Ev otomasyon çözümlerine paralel olarak, iki şirket de Samsung Electronik ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) ürünleri ve değişken debili soğutucu akışkan (VRF) oda kontrol sistemi ile ticari binalar ve çok konutlu geliştirmeler için ABB HVAC kontrol sistemi arasındaki işbirliğini genişletmeyi planlıyor.

Samsung Elektronik IoT İş Kolu Başkanı Chanwoo Park şunları söyledi: “İki şirketin bir araya gelişi, inşaat şirketleri ve mülk geliştiricileri için de akıllı bina projelerine kolaylık sağlıyor. Mevcut binaları veya yeni tesisleri tek bir çözüm kaynağıyla güçlendirmek için, ürünlerin entegre olacağından ve birlikte sorunsuz bir şekilde çalışacağından emin olabilirler. Ayrıca tüm sistem için tek bir platform olduğu için satış sonrası deneyim de daha gelişmiş olacak.”
 
İş birliği, ABB'nin konut sakinlerine ve emlak sahiplerine açık, agnostik teknoloji çözümleri sunma arzusuna destek oluyor.

 

ABB ve Samsung'un ürünleri ve çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ABB-free@home®, ABB i-bus® KNX ve Samsung Electronics'e bakın.

https://architecture2030.org/why-the-building-sector/
 


► İlginizi Çekebilir: Accelleron || ABB Turboşarjın Yeni Yüzü
 
 

Ürünler için tek noktadan hizmet ve satış sonrası destek sayesinde inşaat şirketleri ve emlak sektörüne kolaylık sağlanacak.

 

Samsung Electronics Co., Ltd. Hakkında

Samsung, yenilikçi fikir ve teknolojilerle dünyaya ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Şirket, TV'ler, akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, tabletler, dijital cihazlar, ağ sistemleri ve bellek, sistem LSI, dökümhane ve LED çözümlerini yeniden tanımlıyor. En son haberler için lütfen news.samsung.com adresindeki Samsung Haber sayfasını ziyaret edin.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex)

Daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor.

Kaynak:


GÜNÜN FİRMASI