elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Siemens Türkiye’den Tedarik Zincirinde Süreçleri 70 Kat Hızlandıran Teknoloji:
BİLGİN

Siemens Türkiye’nin dijitalizasyon odağı kapsamda Tedarik Zinciri Yönetimi tarafından hayata geçirilen yeni yazılım robotu BİLGİN, sipariş yönetiminde kayda değer zaman tasarrufu sağlayarak iş gücünde verimlilik ve rekabette avantaj sunuyor.A- A+
14.12.2018 tarihli yazı 2495 kez okunmuştur.
Teknolojiye olan tutkusu ve köklü birikimiyle elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarında öncü olarak ülkemize değer katan Siemens Türkiye, dijital dönüşümü hızlandıran teknolojik ve inovatif çözümler sunmaya devam ediyor. Yalnızca müşterileri için değil tüm paydaşları için değer yaratmayı hedefleyen Siemens Türkiye’nin yenilikçi çözümleri, iş modellerinden iç süreçlere kadar birçok alana yüksek hız, esneklik ve verimlilik kazandırıyor.

Dijitalizasyon odağı kapsamında tedarikçilerine de yeni dijital dünya için rehberlik eden Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi’nin hayata geçirdiği son teknoloji, yazılım robotu BİLGİN oldu. Uzun soluklu iş gücü gerektiren lojistik süreçlerde zaman tasarrufu sağlayan BİLGİN, tedarik zincirine önemli avantajlar sunuyor.
 
Tuğrul Günal: “BİLGİN ile 1.750 Saatlik İş Sürecini 25 Saate Düşürüyoruz”

 

Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörü Tuğrul Günal, geliştirdikleri yeni robot yazılımı BİLGİN ile ilgili şunları söylüyor: “Sözleşmeli hizmet sağlayacılarımız ile lojistik süreç; hakedişlerin liste olarak alınması, bu listedeki fiyatların operasyonda çalışanlar tarafından sözleşme rakamlarına göre kontrol edilmesi, sistem üzerinden sipariş açılması, siparişin tedarikçiye ulaşması, düzenlenen fatura onayının sistem üzerinden başlatılması  gibi aşamalar üzerinden yürütülüyor. Tüm bu süreçler yılda yaklaşık 1.750 saatlik iş gücü gerektiriyor. Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi olarak, yeni yazılım robotumuz BİLGİN ile bu süreyi 25 saate düşürerek ciddi bir zaman tasarrufu elde ediyoruz. Üstelik tüm süreci oluşabilecek manuel hatalardan da arındırıyoruz. Süreçlerimizi 70 kat hızlandırdığımız bu teknoloji sayesinde sipariş sürecinin hızlanmasnı da sağlayarak, verimlilik ve rekabette önemli avantajlar elde edeceğiz.”
 

Yazılım Robotu BİLGİN’in Sunduğu Avantajlar:


Zaman tasarrufu, artan verim ve rekabet avantajı
Hak edişlerin sözleşmelerdeki fiyatlara uygun hesaplandığının kontrol edilmesi
Manuel hata oranının düşürülmesi
Maliyetlerin düşürülmesi
Katma değerli ve stratejik işlere daha çok zaman ayrılması
Siparişin tedarikçi firmalara daha hızlı iletilmesi
 


Siemens Türkiye hakkında:


1847 yılında Werner von Siemens tarafından Almanya’da temelleri atılan Siemens, Türkiye’de 162 yıldır faaliyet göstermektedir.  Siemens Türkiye, teknolojiye olan tutkusu ve köklü birikimiyle; enerji, altyapı, elektrifikasyon, otomasyon, dijitalizasyon ve sağlık sektörlerine öncülük eden çalışmalara imza atmaktadır. 3 binden fazla çalışanı bulunan Siemens Türkiye, dolaylı olarak ise 40 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Siemens Türkiye’de kadın çalışan oranı %25'dir. Siemens Türkiye, ülke ekonomisine, doğrudan, dolaylı ve teşvik edilen olmak üzere 3,2 milyar TL tutarında katkı sağlamaktadır. (PriceWaterhouse Coopers 2016 Raporu) Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan Siemens Türkiye, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa’daki ofisleri, Gebze’deki Entegre Üretim Tesisleri ve Ankara ODTÜ’de yer alan Teknokent ofisleri ile hizmet vermektedir.


Kaynak:

 
 

GÜNÜN FİRMASI