elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Renault'un Güneş Enerjili Garaj Projesi

Renault, teslimat - sevkiyat merkezleri ve personel otoparklarından oluşan kapalı alanların üzerine en büyük çatı üstü güneş enerjisi tesisi kuruyor.A- A+
11.11.2012 tarihli yazı 10671 kez okunmuştur.
Renault, bu hafta otomotiv sektöründe dünyanın en büyük sistemini oluşturan 400.000 metrekarelik (63 futbol sahasına eşdeğer) güneş paneli tesisini hizmete alıyor. Bu paneller ISO 14001 sertifikasına sahip Douai, Maubeuge, Flins, Batilly, Sandouville fabrikaları ve Cléon’da altı kapalı alan arasında dağılıyor.

Güneş panelleri döşenen bu alanlar 59 MW toplam gücünde, yılda 52600 MWh, yani 15000 nüfuslu bir şehrin yıllık elektrik tüketimine eşdeğer elektrik üretimi sağlıyor. Ortalama olarak, güneş paneli santralleri 1 MW güç sergiliyorlar.Bu güneş paneli sistemleri elektrik enerjisi üretimi için salınan CO2 miktarının yılda 2200 ton azaltılmasını sağlıyor. Bu da ortalama 100 g CO2 / km yayan termik bir araç için 550 dünya turu veya her biri yılda 15 000 km yol yapan yaklaşık 1500 araçlık bir filonun emisyon değerine karşı geliyor.
Renault’nun güneş paneli sistemi, grubun yenilenebilen enerjiler alanındaki bilgi birikimini gösteriyor. Buna göre, Renault finans dışı derecelendirme kuruluşları tarafından çevre yönetiminde ve özellikle karbon stratejisi bakımından uzun yıllardan beri en çevreci kuruluşlar arasında değerlendiriliyor. 2011 yılında, SAM, Carbon Disclosure Project ve Oekom Research değerlendirmesine göre Renault en baştaki grup içinde yer alıyordu.

Bu girişim, aynı zamanda kötü hava şartları durumunda hasar risklerini sınırlandırarak yeni araçları satış şebekesine dağıtımlarından önce korumak için yenilikçi bir çözüm oluşturuyor. Güneş panelleri özellikle doluya mukavemetli üretildi.
Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.