elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Renault Elektrikli Otomobilini Bursa'da Üretecek

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, "Bu yıl ticari araçlarda atılım yılımız olacak" dedi. Aybar, "Elektrikli Fluence, Bursa fabrikamızda üretilecek. Bu bizler için, çok büyük bir gurur" diye konuştu.A- A+
15.05.2010 tarihli yazı 2880 kez okunmuştur.

Aybar, Türkiye Otomotiv Pazarında 2010 yılı Ocak-Nisan dönemi binek hafif ticari araç toplam pazarının bir önceki yılın aynı döneme göre yüzde 5,96 oranında arttığını belirtti.

Aybar, Renault olarak bu yıl kendilerinin iddiaları olduğunu ifade ederek geçen yıl yoğun yeni otomobil lansmanları yaptıklarını ve bu yıl, yenilenen araç parklarından yüksek performans alacaklarını ifade etti. Bu arada ürün tedariklerini yeniden planladıklarını anlatan Aybar, ilk 4 ayda binek otomobil 14 bin 577 adetlik satışla binek otomobilde "liderliklerini" ortaya koyduklarını anlattı.

Aybar, "Bizim toplam pazardaki konumumuzu daha da iyileştirmek ve güçlendirmek için ticari araçlarda atılım yapmamız gerekiyordu. Bu yıl ticari araçlarda atılım yılımız olacak. Bu yıl içinde yapacağımız yeni ticari araç lansmanlarımızla Renault'un yeni yüzünü ortaya koyacağız ve ticari araçlarda yeniden iddialıyız demeye başlayacağız.

Elektrikli Fluence Bursa'da

Fluence'nin, Renault'nun binek araçlar içerisindeki amiral gemisi olduğunu vurgulayan Aybar, 2010 yılının başından itibaren Fluence'in çok daha iyi anlaşıldığını ve algılandığını gördüklerini ifade etti.

Elektrikli otomobil konusunun, Oyak Renault fabrikaları için çok büyük prestiji olan bir konu olduğunu vurgulayan Aybar, Türkiye'de Fluence'n elektrikli motorla olan üretiminin 2011 yılından itibaren dünya pazarlarına çıkışının gerçekleşecek olmasının kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu kaydetti.

Aybar, "Elektrikli otomobiller gelecekte daha yaşanır bir dünya yaratmak için elimizdeki en önemli araçlardan biri olacak. Herkes için ulaşılabilirlik, yaygınlık için çok önemli. Herkes elektrikli otomobil üretebilir ama biz herkes için elektrikli otomobil üretmek için yola çıkıyoruz. Yakında dört elektrikli model, dünya yollarına çıkıyor olacak. Üstelik elektrikli fluence, burada Bursa fabrikamızda üretilecek. Bu bizler için, çok büyük bir gurur" diye konuştu.AA