elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

One Young World 2011

Dünya'nın en büyük gençlik zirvesi "One Young World"'e katılacak Türk gençlerinin belirlendiği ilk etap tamamlandı.A- A+
28.05.2011 tarihli yazı 5478 kez okunmuştur.

Sabancı Holding'in resmi sponsorları arasında yer aldığı, dünyanın en büyük gençlik zirvesi 'One Young World'e katılacak Türk gençlerinin belirlendiği sürecin ilk aşaması tamamlandı. Dünya sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini anlattıkları bir dakikalık İngilizce videolarını facebook.com/sabanciholding adresi üzerinden gönderen 140'ı aşkın adayın arasından 58 genç ikinci aşamaya geçme şansını yakaladı. İkinci aşamada gençlerden, One Young World 2011'de tartışılacak konulardan birini seçerek bir makale yazmaları istenecek. Son aşama ise adaylar grup mülakatına katılacak. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayarak 1-4 Eylül tarihleri arasında Zürih'te düzenlenecek 'One Young World'e Türkiye'den gitme hakkı kazanacak 15 gencin katılımı, Sabancı Holding tarafından sağlanacak.


Bu yıl One Young World'e 1.500'ü aşkın genç ile Kofi Annan, Sir Bob Geldof, Mohammed Yunus, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı gibi isimlerin de katılımı bekleniyor.


One Young World zirvesine katılacak gençlerin 1993 ve öncesinde doğmuş olmalarının yanı sıra, takım çalışmasına yatkın, liderlik potansiyeline sahip, küresel sorunlara ilgi duyan, gönüllü faaliyetlere katılmış olmaları bekleniyor.


Dünya gençliğinin, görüşlerini ve çözüm önerilerini ortaya koyarak, seslerini devlet, iş dünyası ve kamuoyuna duyurmalarını sağlamak amacıyla, ilki geçtiğimiz yıl Londra'da gerçekleştirilen zirveye Sir Bob Geldof, Kofi Annan, Mohammed Yunus gibi dünyaya yön veren isimler de katılmıştı. Geçtiğimiz yıl zirvede 'Küresel Danışma Süreci' araştırmasıyla ortaya konan ve gençlerin bir an önce küresel bir platformda ele alınması gerektiğini düşündükleri konuları iki gün boyunca tartıştılmıştı. Tüm dünya ülkelerinin nüfusları oranında temsil edildiği ve 1000'i aşkın gencin katıldığı zirveye, Sabancı Holding geçtiğimiz yıl da Türkiye'den 15 gencin katılımını sağlamıştı. Zirve 'Genç Davos' olarak da biliniyor.


One Young World Zirvesi ve seçim süreci ile ilgili detaylı bilgi facebook.com/sabanciholding adresinden edinilebilir.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.