elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Microsoft İle HP Tarihi Bir Anlaşmaya İmza Attı

Microsoft ile Hewlett-Packard (HP), 250 milyon dolarlık tarihi bir anlaşmaya imza attı.A- A+
01.06.2010 tarihli yazı 2751 kez okunmuştur.Bilişim endüstrisinde en geniş müşteri tabanına seslenen bu girişimin ayrıntıları, İstanbul Swissotel'de 31 Mayıs 2010 günü düzenlenen ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ile HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar'ın da hazır bulunduğu toplantı ile kamuoyuna açıklandı.'Bu tarihi anlaşma, iki şirketin yenilikçiliğini ve teknoloji portföyünü müşterilerine avantaj sağlayan tek bir potada buluşturuyor. Microsoft ve HP'nin bu ortak girişimi, veri merkezlerindeki sunucu ve ağ yönetiminden veri depolama sistemlerine; satış operasyonlarından pazarlama faaliyetlerine kadar hemen her alanda çok kapsamlı bir işbirliğini gündeme getirdi. Endüstrinin en büyük satış ve destek kanalını yaratan bu çalışma, müşterilerimize yepyeni çözüm ve servislerin sunulmasını sağlarken, bu anlaşmanın en kazançlı kesimi de yine HP ve Microsoft'un ortak sinerjisiyle mevcut yatırımlarını koruma ve geliştirme fırsatı bulan müşterilerimiz olacak'.
HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar ise iki şirketin birlikte çok büyük bir teknoloji portföyüne sahip olduğuna dikkat çektiği konuşmasında şöyle konuştu:

'Bu anlaşma iki firmanın denenmiş ve kanıtlanmış teknolojilerini kullanan müşterilerimiz için olduğu kadar, farklı platformlara sahip kurumlar açısından da çarpıcı kazanımlar içeriyor. Firmaların yeniliğe, hıza, dinamizme, esnekliğe, verimliliğe geçiş yolundaki dönüşümlerinde bilgi teknolojilerine yatırım yapma anlayışının ağırlık kazandığı şu dönemde, deneyim ve çözümlerimizle HP ve Microsoft olarak müşterilerimize düşük sahip olma maliyeti, performans, esneklik ve yüksek verimlilik sunan entegre çözümlerimiz ile güvenilir ve stratejik iş ortağı olmak yolunda yeni bir adım daha atmış oluyoruz'.Kendi kendini yöneten veri merkezleri

Bu tarihi anlaşma, dünya genelinde Microsoft ve HP müşterilerine yepyeni çözüm ve servislerin sunulmasını sağlayacak. Microsoft ve HP, teknolojileriyle kendi kendini yönetebilen veri merkezi ortamlarında sunucu, depolama, ağ ve uygulama kaynaklarını sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi ve böylece kurumların değişen iş gereksinimlerine anında yanıt verebilen gelişmiş teknoloji çözümlerini ortaya koymayı hedefliyor.

Aynı zamanda optimize sistem ortamı oluşturmayı hedefleyen HP ve Microsoft, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SQL Server gibi sektörün en gelişmiş iş uygulamalarına özel yüksek uygulama performansları elde etmeyi amaçlıyor. Önceden yapılandırılmış entegre sunucu, depolama ve uygulama paketleri ile veri ve e-posta yönetiminde yalınlık sağlanacak,

Tüm bu çözümler ve ortak servisler, Microsoft ve HP müşterileri için veri merkezlerinde otomasyonu en üst düzeye çıkması anlamına geliyor. HP ve Microsoft bu süreç ile birlikte veri merkezlerinin, kendi yönetimlerini ve bakımlarını, otomasyon ortamında ve en az insan müdahalesiyle gerçekleştirmeyi amaçlıyor. HP Insight Software, HP Business Technology Optimization, Microsoft System Center ve Microsoft Hyper-V Server gibi sistem yönetim ve sanallaştırma yazılımları ile kurumsal müşterilere altyapıdan uygulamaya kadar mevcut sistem yönetimini tek bir noktadan izlemeyi kolaylaştıran ve otomatikleştiren tümleşik bir yönetim çözümü sağlanması hedefleniyor.

Böylece kurumlar uygulamaları yaygınlaştırma, sistem performanslarını ve kaynak dağılımlarını izleme konusunda daha geniş bir özgürlük sahasına sahip olabilecek.En geniş satış ve destek kanalı

Microsoft ve HP bu tarihi anlaşmayla büyük bir sinerji oluşturmaya hazırlanırken, Bulut platformları üzerinden en uygun ve hesaplı çözümlerle dış kaynak hizmetlerine de yeni bir boyut kazandırmayı planlıyor.

Microsoft ve HP arasında imzalanan bu anlaşma sadece Türkiye için değil bölgede ortaya çıkabilecek iş fırsatları açısından da büyük bir önem taşıyor. Geçmişte çeşitli projelerde birlikte çalışan Microsoft Türkiye ve HP Türkiye ekibi bu anlaşmayla birlikte müşteri ve iş ortaklarına yeni imkanlar sunabilecekleri yeni dönem için gerekli hazırlıkları yapmaya başladı.


GÜNÜN FİRMASI