elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İnci Akü’den Dünyada Bir İlk!

İnci Akü, 9-12 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Automechanika İstanbul Fuarı’nda, akünün durumu hakkında hızlı, güvenilir bilgi veren; dünyada ilk ve tek olan "Incineering Solutions (IS) Battery Tester" akü test ve analiz cihazının lansmanını ve İnci Akü Start-Stop AGM Serisi’nin tanıtımını yaptı. Detaylar haberimizde...A- A+
14.04.2015 tarihli yazı 10044 kez okunmuştur.
Türkiye akü sektörünün ihracat ve inovasyon lideri İnci Akü, 9-12 Nisan 2015 tarihleri arasında, TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Automechanika İstanbul Fuarı’nda yerini aldı. İnci Akü fuarda, yüksek doğruluk payı ile akünün durumu hakkında hızlı, güvenilir bilgiyi veren "Incineering Solutions (IS) Battery Tester" cihazının lansmanını ve İnci Akü AGM Serisi’nin relansmanını gerçekleştirdi.
 

 

 

Dünyada İlk ve Tek Olan Akü Test ve Analiz Cihazını da Ürünlerine Ekleyerek Müşterilerinden Tam Not Aldı

İnci Akü, Türkiye'nin lider uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı Automechanika İstanbul'da ürünlerini sergiledi. Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan İnci Akü Genel Müdürü Cihan Elbirlik, “Türkiye ile birlikte Avrupa pazarı için de en önemli etkinliklerden biri olan Automechanika İstanbul’da, dünyada ilk ve tek olan yeni akü test ve analiz cihazımız Incineering Solutions (IS) Battery Tester’ın lansmanını gerçekleştirdik. Multifonksiyonel özelliğe sahip bu cihazı Midtronics firması işbirliğiyle geliştirdik.
 
'Incineering Solutions (IS) Battery Tester', akünün doluluk oranı ve
sağlık durumu oranlarını hesaplayarak arızanın üretim kaynaklı olup olmadığını ayırt ediyor. Böylelikle garanti yönetimi konularında nihai kullanıcıya ve bayilere yardımcı oluyor. 3 Dakika gibi kısa bir sürede sonuç veren cihaz, yüksek güvenilirlikle sonucu ortaya koyuyor. Akü test ve analiz cihazımızda yapılan tüm işlemler hafıza kartına depolandığı için veri aktarımı yapılabilmesini sağlıyor. Ayrıca kolay taşınıyor ve elektriğe ihtiyaç duymuyor"
 dedi.
 
 
 
İnci Akü Genel Müdürü Cihan Elbirlik, yeni ürünle ilgili şu açıklamaları yaptı: "İletkenlik Testi, Dijital Multimetre, Hidrometre ve Deşarj Yükleme Testi fonksiyonlarıyla dünyada ilk ve tek olan ürünümüz, garanti değişimlerinde arıza yaşanmadan erken teşhis özelliği sayesinde beklenmedik akü arızalarını, dolayısıyla zaman kayıplarını ve yüksek maliyetli yol yardım müdahalelerini minimize ediyor. Bu anlamda ürünümüzün ticari araç filolarına da önemli avantajlar sunacağına inanıyoruz."
 

İnci Akü AGM Serisinin Relansmanı Yapıldı
 

Automechanika İstanbul’da İnci Akü Start-Stop AGM’nin de relansmanını yapan İnci Akü, fuarda dikkatleri üzerine çekti. Elbirlik, İnci Akü Start-Stop AGM için şunları söyledi: "Bu ürünümüzü yüksek elektriksel donanım ve geri kazanım frenleme sistemine sahip Start-Stop araçlara özel olarak tasarladık. Yeni nesil araçlarda kullanılan geliştirilmiş ısıtma, elektronik eğlence, sürücü destek yardım sistemleri, iç ve dış aydınlatmalar ve benzeri donanımlar sebebiyle ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimlerini optimum düzeyde karşılayan İnci Akü Start-Stop AGM, rejeneratif frenlemeye sahip ve üst segment Start-Stop araçlar için en yeni teknolojilerle donatıldı. Standart akülere göre 3,5 kat daha fazla çevrim ömrüne, yüzde 30 daha faza marş basma kapasitesine ve hızlı şarj kabulüne sahip olan İnci Akü Start-Stop AGM akülerimiz elyaf bazlı özel seperatörlere emdirilmiş asit sayesinde maksimum sızdırmazlık sağlıyor."

 
İnci Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

 

Temeli 1952 yılında atılan ve Ege’nin en güçlü kurumlarından biri olan İnci Holding’in iştiraki İnci Akü San. ve Tic. A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. İnci Akü, 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı, 1986 yılında ilk ihracatını gerçekleştirdi. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 2012 yılı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi şirketi araştırmasında 306’ıncı olan İnci Akü, 2013 sonuçlarında 43 sıra birden yükselerek 263’üncü sırada yer aldı. 
 
2013 yılında çok sayıda ödüle layık görülen İnci Akü, Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’ın “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 100 arasında yerini aldı. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. Fabrikası, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip. İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  250 ana bayi, 3.500 perakende satış noktası ve 212 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında 90 adet distribütörüyle, 4 kıtada 81 ülkeye ihracat yapıyor. 
 
 
Kaynak:


 
Osman Öztürk Osman Öztürk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırGÜNÜN FİRMASI