elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Hp ve Microsoft Bulutlarda Buluştu...

HP ve Microsoft, bulut bilişim konusundaki işbirliğini duyurdu.A- A+
01.08.2010 tarihli yazı 2279 kez okunmuştur.

HP ve Microsoft, Bulut Bilişim teknolojisinde kurumsal müşterilere yardımcı olmak için Microsoft Windows Azure platform uygulaması ile ilgili işbirliği yapacak. Microsoft Windows Azure, kurumsal müşterilerin değişen ihtiyaçlarına Bulut Bilişim teknolojisiyle cevap vermek üzere geliştiriliyor.

HP ile Microsoft, müşterilerin Windows Azure platformuna geçmesini kolaylaştırmak için tam kapsamlı bir donanım, yazılım, hizmet ve kaynaklandırma çözümü geliştirecekler. Müşteriler Azure platformunu HP'nin Birleşik Altyapılarıyla ofiste kullanabilecek veya ofis dışında HP veri depolama hizmetlerinden yararlanabilecekler.

Microsoft Azure platformunun geliştirilmesinin nedeni, Bulut Bilişim'den yararlanan müşterilerin uygulama modernizasyon desteği, esnek kaynak yapılandırma seçenekleri ve optimize edilmiş bir altyapı platformuna ihtiyaç duyması. HP ve Microsoft, Azure platformu ile müşterilere kolaylıkla ölçeklenebilen, yeni çevrimiçi hizmetler sunan ve Windows ile .NET tabanlı uygulamaların Bulut Bilişim altyapısına taşınmasını kolaylaştıran bir çözüm geliştirecek. HP ve Microsoft bu işbirliği ile iki şirketin 2010 Ocak ayında duyurduğu 250 milyon dolarlık altyapı-uygulama ortaklığını da bir adım ileriye taşıyor olacak.

Microsoft yıl sonuna kadar HP veri merkezleriyle çalışmak üzere sınırlı sayıda Windows Azure platformu üretmeyi planlıyor. HP Birleşik Altyapıları, Microsoft Azure platformu ile HP ağ sistemlerini, ProLiant sunucularını ve performans açısından optimize edilen veri merkezlerini çalıştıracak.Cnet Türkiye


GÜNÜN FİRMASI