elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

HP, Çorlu'da Kişisel Bilgisayar Üretimine Başladı

Çorlu'daki HP fabrikalarında "Made in Turkey" imzalı kişisel bilgisayarların üretimine başlandıA- A+
10.02.2011 tarihli yazı 3911 kez okunmuştur.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, Çorlu'daki fabrikalarında bilgisayar üretiminin başladığını söyledi ve ''Made In Turkey'' imzası taşıyan 2,4 milyon kişisel bilgisayarın dünyanın dört bir yanında satışa sunulacağını ifade etti.

Ertuğ Ayık, HP Türkiye'yi heyecanlı bir yılın beklediğini belirterek, Foxxcon işbirliğinde 60 milyon dolar yatırımla hayata geçen Çorlu'daki fabrikanın, Türkiye'ye stratejik önem kazandırdığını söyledi. Fabrikada üretime başlandığını söyleyen Ayık, "Özellikle HP'nin Avrupa'daki ikinci tedarik zinciri merkezinin Türkiye'de açılacak olması bizi çok heyecanlandırıyor. 2011, 'Made in Turkey' imzalı bilgisayarların yılı olacak.

2011 de biz 'Made in Turkey' yazılı bilgisayarlarla ilk kez tanışacağız. Bu tarihi bir şey olacak. Bölge ülkeleri başta olmak üzere, dünyaya HP markalı, 'Made in Turkey' ibaresi taşıyan ileri teknoloji ihraç edilecek. HP olarak Türkiye'yi sadece pazar olarak gören firmalardan olmadık.

Türkiye'ye yatırım yapan, Türkiye'de üretim yapan, Türkiye'nin bilgi birikimini ve çalışma gücünü, katma değerlerini dünyaya yaymak isteyen bir markayız. Bunun somut örneği de belirttiğim gibi 'Made In Turkey' imzası taşıyan 2,4 milyon kişisel bilgisayarımızın dünyanın dört bir yanında satışa sunulacak olmasıdır. Ayrıca bu adımla bir ilke daha imza atıyoruz. Bildiğiniz gibi pazarda ya uluslararası ya da yerel markalar var. Oysa biz hem uluslararası hem de yerel olarak üçüncü kulvarı yaratıyoruz.'' dedi.