elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

GENSED Lisanslı Elektrik Üretimini Tartıştı

Güneşten lisanslı olarak elektrik üretimi, sektörün en büyük derneği olan GENSED tarafından organize edilen seminerde ilgili kamu kurumları temsilcileri, sektör mensupları, yatırımcılar ve ilgililerce tüm boyutları ile tartışıldı. Toplantıya 120 den fazla profesyonel katıldı.A- A+
26.12.2012 tarihli yazı 8600 kez okunmuştur.
Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından İstanbul Zeytinburnu Novotel’de düzenlenen seminerde ‘Elektrik Piyasasında Lisanslı Elektrik Üretimi’ tartışıldı. GENSED Başkanı Prof.Dr.Şener Oktik ve T.C.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen’in açılış konuşmaları ile başlayan seminer iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Seminerin ilk oturumunda GENSED Başkanı Prof.Dr.Şener Oktik, Polat Enerji A.Ş. Genel Müdürü Zeki Eriş ve Solarturk Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk sektör hakkında değerli bilgilerini paylaştılar. İkinci oturumda ise, GENSED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Erkan’ın moderatörlüğünde, EPDK, TEİAŞ ve MGM yetkilileri Lisanslı Elektrik Üretimi konusunda süreçle ilgili bilgilendirmelerde bulundular. Ardından, interaktif bir ortamda, soru cevap ve görüş açıklama şeklinde konu hakkında detaylar tartışılarak seminer sona erdi.
GENSED Başkanı Prof. Dr.Şener Oktik yaptığı konuşmada derneğin amaç ve faaliyetlerinden bahsederek üye sayısının 104 e ulaştığını açıkladı ve yeni yılda da konu ile ilgili toplantı ve etkinliklere devam edeceklerini bildirdi.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) hakkında:
Türkiye’de güneşten elektrik üretimini yaygınlaştırma amacı ile 24 Aralık 2009 tarihinde kurulan, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Türkiye’deki en büyük sektörel örgütlenmedir. 100’ü aşkın kurumsal, bireysel ve onursal üyeye sahip dernekte faaliyetler komisyon ve alt komisyonlarda yürütülmekte ve periyodik olarak üyeler ile paylaşılmaktadır.
Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırGÜNÜN FİRMASI