elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Ezinç, Enerji Eğitimlerine Devam Ediyor

Güneş enerjisi sektöründe hizmet veren Ezinç A.Ş., her yaştan kişilere ve kurumlara yenilenebilir enerji kaynakları ve güneş enerjisi hakkında ücretiz eğitimler veriyor.



A- A+
28.11.2010 tarihli yazı 3681 kez okunmuştur.

Uzun yıllardır güneş enerjisi sektöründe hizmet veren Ezinç A.Ş., bünyesinde kurduğu Ezgesem ile her yaştan kişilere ve kurumlara, yenilenebilir enerji kaynakları ve güneş enerjisi ürünleri hakkında güncel bilgiler veriyor. Eğitimlerde herhangi bir ücret talep edilmiyor.





Eğitim Kapsamında 3 Ana Kurs Bulunuyor:





Güneş Enerjisi Temel Eğitim Kursu (TEK)





Güneş Enerjisi Temel Eğitim Kursunda (TEK) ile en temel düzeyde Güneş ile alakalı dersler anlatılmakta ve sunumlar gösteriliyor. İlköğretim düzeyindeki öğrenciler için ya da güneş enerjisi hakkında daha önceden bir fikre sahip olmayıp öğrenmek isteyen kişi ya da kuruluşlar için uygundur. İlköğretim öğrencileri için, onları gelecekte yenilebilir enerji kaynaklarına yöneltecek bilgiler çizgi filmler eşliğinde aktarılıyor. Bu sayede eğitim gören çocukların yenilenebilir enerji kaynağı olan Güneş enerjisinin farkında olarak büyümelerini sağlanıyor.



Güneş Enerjisi Uygulamalı Mesleki Eğitim Kursu (UMEK)



Güneş Enerjisi Uygulamalı Mesleki Eğitim Kursu (UMEK), güneş enerjisi çalışma prensibini teorikten daha ziyade pratiğini öğrenmek isteyen Meslek Yüksekokul öğrencileri ya da bağımsız kuruluşlar için uygundur. Eğitim dahilinde kullanılan makinalar, üretim aşamaları, ürünler ve teknik özellikleri uygulamalı bir şekilde gösteriliyor.



Güneş Enerjisi İleri Mühendislik Eğitim Kursu (İMEK)



Güneş Enerjisi İleri Mühendislik Eğitim Kursu (İMEK) ile güneş enerjisi hesap yöntemlerini bilmek ve güneş enerjisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen, üniversitelerin mühendislik fakültelerinde öğretim gören öğrencilere ya da güneş enerjisi hakkında uzmanlaşmak isteyen kişilere akademik düzeyde eğitimler veriliyor.





Eğitimler, Ezinç A.Ş. ' nin uzman mühendisleri ve çalışanları tarafından, Kayseri OSB bölgesinde bulunan fabrika binasında veriliyor. Ayrıntılı bilgi için; http://www.ezgesem.com.tr