elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Enerji Üniversitesi 3.000 Kişiye Ulaştı

Schneider Electric’in enerji verimliliği konusunda farkındalığı artırmak hedefiyle 2010 yılında hayata geçirdiği Enerji Üniversitesi’ne, bugüne kadar 165’ten fazla ülkede 165 bin kullanıcı katıldı. 150’ye yakın online kurs eğitimi sağlayan eğitim platformuna, Türkiye’den katılımcı sayısı 3.000’e ulaştı.A- A+
09.02.2013 tarihli yazı 9279 kez okunmuştur.
Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric’in online eğitim platformu olan Enerji Üniversitesi, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 165’ten fazla ülkede, enerji konusundaki farkındalığı eğitimle yükseltmeye devam ediyor.


PROFESYONEL ENERJİ DANIŞMANLIĞI SERTİFİKASI


ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan Institute of Energy Professionals ile birlikte geliştirilen ve enerji konusuyla ilgilenen herkese açık olan ücretsiz sertifika programını tamamlayanlar, Profesyonel Enerji Danışmanlığı Sertifikası almaya hak kazanıyor.İnternet kullanan herkesin www.myenergyuniversity.com adresinden kolaylıkla erişim sağlayabileceği Schneider Electric Enerji Üniversitesi kursları sayesinde katılımcılar, enerji yönetimi ve verimliliği konusunda en yeni bilgilere ulaşarak, belirli bir uzmanlık düzeyine ulaşıyor ve sertifika almaya hak kazanıyorlar. Faaliyete geçtiği 2010 yılından bu yana tüm dünyada 165 bin’den fazla kullanıcının katılım gösterdiği eğitim programına Türkiye’den katılanların sayısı 3.000 kişiye ulaştı.
 


12 DİLDE 150’DEN FAZLA KURS


Dünyada ve Türkiye’de büyük ilgi gören eğitim programı, ilgili 18 şirketten onaylı eğitim desteği imkânıyla, 12 dilde 150’den fazla kurs içeriyor. Enerji konusuyla ilgilenen herkese, tüm üreticilere, satıcılara ve bayilere açık olan kursların tümü ücretsiz ve bir saatten kısa bir sürede tamamlanıyor. Ayrıca katılımcılar, Profesyonel Enerji Danışmanlığı Sertifikası için İngilizce yapılan sınava girebiliyor.Sonuç odaklı yaklaşımıyla platform, mühendislerin ve uzmanların bilgi ve deneyimlerini kullanıcılarına tek bir kaynaktan ulaştırıyor. Eğitimlerin online verilmesiyle kullanıcılar, kurslara istedikleri zaman istedikleri yerden erişebiliyor. Kurslarda, bir bölgedeki yapıların enerji kanallarıyla donatılmasında, belirlenen farklı verimlilik düzeylerinin sağlanması adına güvenli, sağlam ve uygun maliyetli olması için, karar verme, yönetme, planlama ve tasarım eğitimleri veriliyor.


INSTİTUTE OF ENERGY PROFESSİONALS (IEP) 


Enerji yönetimi alanı büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe, enerji yönetim programlarına öncülük etmek ve bu programları yönetmek için yetenekli profesyoneller arayan kuruluşlar, giderek artan bir düzeyde bu alanda eğitim ve sertifikasyon talep ediyorlar.

Schneider Electric Enerji Üniversitesi’nin Institute of Energy Professionals ile birlikte geliştirdiği sertifika programı, bu alanda başarılı olmak için gereken eğitimi ve kazanılan yeteneklerin teyidini de sağlıyor.ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan ünlü Institute of Energy Professionals (IEP) tarafından geliştirilen bu özel program, dünyanın her yerinde enerjiye odaklı kişilere, giderek büyüyen enerji yönetimi alanında, pazarlanabilirliği yüksek yeni bir seçenek sunuyor.

Bu eşsiz fırsat, profesyonellere, becerilerini artırmak, mesleki durumlarını iyileştirmek ve şirketlerinin daha verimli ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için etkili çözümleri öne çıkarma konusunda yardımcı olmak amacıyla sunulan hizmetlerde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.
 

Enerji Üniversitesi’ne kayıt olmak için;


Kaynak


Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır