elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Elektrik ve Elektronik Esnaf ve Sanatkar Sektörü Trabzon' da Buluştu

Türkiye’de ilk kez yapılan Elektratec 2012 Eğitim ve İstişare Toplantısı ve fuarı elektrik, elektronik teknisyen ve çalışanlarının katılımı ile Trabzon'da başladı.A- A+
17.10.2012 tarihli yazı 6631 kez okunmuştur.

Türkiye Elektrik - Elektronik Ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf Ve Sanatkarları Federasyonu organize ettiği, Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde açılan fuara yaklaşık 15 firma katıldı.


Elektrik ve elektronikçiler için üretim yapan firmaların stant açtığı, fuara Trabzon, Rize, Samsun, Bafra, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Kars ve Artvin illerinden gelen elektrikçiler, elektronikçiler ve elektrik teknisyenleri gezerek ürünler hakkında bilgiler aldılar.


Fuar için Trabzon'da bulunan Türkiye Elektrik-Elektronik Ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf Ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Abdullah Kaya yaptığı açıklamada "İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde üretim yapan büyük elektrik ve elektronik şirketleri burada stantlarını açarak yöremizde bu sahada faaliyet gösteren firmalar ile buluşmalarını sağladık. Buradaki amacımız her geçen gün gelişen teknolojiyi daha yakından tanımak tanıtmaktır. Artık günümüzde akıllı binalar, yenilenen cihazlar var. Bunları tanıyıp tanıtmamız gerekiyor. Burada stantların yanında çeşitli eğitim seminerleri düzenlenecek. Perşembe gününe kadar sürecek fuara yörede faaliyet gösteren elektrik ve elektronikçilerin muhakkak katılımını bekliyoruz" dedi. 

Kaynak: Erzurumajans

 

Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır