elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dyson Airblade Tap El Kurutma Makinesi

"Standart musluk kullanan lavabolarda ellerinizi kurutmak için farklı bir yere gitmeniz gerekir ve bu sırada ellerinizdeki su yere damlar. Bu nedenle el kurutma teknolojimize sahip bir musluk geliştirdik." Sir James DysonA- A+
07.04.2013 tarihli yazı 11241 kez okunmuştur.
Airblade tap el kurutma makinesi ile musluğa entegre Airblade™ teknolojisi sayesinde, ellerinizi 12 saniye içerisinde ayrı bir el kurutma alanına gitmeye gerek kalmadan lavaboda kurutmanızı mümkün kılıyor.

Sir James Dyson hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 


DÜNYANIN EN GÜÇLÜ EL KURUTMA MAKİNESİ MOTORU

 

Son teknoloji Dyson dijital motor 7 senelik bir çalışmanın sonucu olarak dünyanın en küçük tam entegre 1600W motorlarından biridir. Bir HEPA filtre aracılığıyla saniyede 30 litreye kadar hava emip ellerinizi 12 saniye içerisinde kurutacak kadar güçlü tek el kurutma makinesi motorudur.
Enerji tasarrufu sağlayan bu uzun ömürlü motor, saniyede 6,000 kez dijital olarak açılır ve yüksek basınçlı fanı dakikada 90,000 kez döndürür. Hareket eden yalnızca üç parça bulunduğundan aşınacak kontak halkası veya karbon fırçası yoktur.


12 SANİYE KURUTMA SÜRESİ


Ellerin geleneksel yöntemle yıkanıp kurutulması çok yavaş bir işlemdir. El kurutma makineleri çoğunlukla lavabo yanında bulunmaz ve el kurutma makineleri 43 saniyeye kadar zaman aldığından insanlar sabredemeyip el kurutmaktan vazgeçebilir. Ancak, bakteriler nemli ellerde kuru ellere göre 1000 kat daha hızlı yayılır.
Dyson Airblade tap el kurutma makinesini kullanmak için lavabodan uzaklaşmaya gerek yoktur ve bu el kurutma makinesi ellerinizi 12 saniye içerisinde kurutur.

 

 


YERLERE SU DAMLAMAZ


Islak ellerle ayrı bir el kurutma alanına gidildiğinde, genellikle yere su damlar. Bu durum tuvalette sorunlara neden olabilir. Dyson Airblade Tap el kurutma makinesi sayesinde, ıslak ellerinizle lavabodan uzaklaşmanız gerekmediğinden yerlere su damlamaz.
 

EN HİJYENİK EL KURUTUCU


Diğer el kurutma makineleri hijyenik değildir. Tuvaletteki havada bulunan bakteri ve virüsleri filtrelemezler. Aldıkları kirli havayı doğrudan ellerinize üflerler. Dyson Airblade Tap el kurutma makinesi HEPA filtresi kullanır. Tuvaletteki havada bulunan bakteri ve virüsler 99.9% oranında hapsedilir. Dolayısıyla, elleriniz kirli havayla değil temiz havayla kurutulur.


DÜŞÜK ÇALIŞTIRMA MALİYETİDiğer el kurutma yöntemleri masraflıdır. Kağıt havluların sürekli olarak yeniden stoklanması ve atılması gerekir. Diğer birçok el kurutma makinesi yavaş olduğundan ve çoğu bir birçoğu ısıtıcı parça kullandığından çok enerji tüketirler.
Dyson Airblade Tap el kurutma makinesi diğer el kurutma makinelerine göre yıllık %70'e kadar daha düşük masraflıdır ve kağıt havlulardan %99'ye kadar daha tasarrufludur.ALANDAN KAZANÇ SAĞLAR


Kağıt havlu makineleri ve el kurutucuları lavabolarda sınırlı olan duvar ve zemin alanının önemli bir kısmını kaplar. Dyson Airblade Tap ile ayrı el kurutucu alanlarına gerek kalmaz. Bu alanlara ek kabinler koyularak yoğunluk azaltılabilir. Ayrıca lavabolar daha küçük tasarlanabilir.

 

Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır