elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Danfoss, 50 milyonuncu T2 Termostatik Genleşme Valfini Üretti

Danfoss, Mart 2016 itibariyle, pazara çıkışının 50. yıldönümünde, 50 milyonuncu Danfoss T2 termostatik genleşme valfini üretim hattından geçirdiA- A+
31.03.2016 tarihli yazı 6639 kez okunmuştur.
Danfoss, Mart ayı içerisinde 50 milyonuncu T2 termostatik genleşme valfinin üretimini gerçekleştirdi. Danfoss’un en fazla üretilen genleşme valfi olma özelliğine sahip T2 termostatik genleşme valfi, dünya çapında çeşitli soğutma ve iklimlendirme uygulamalarında kullanılıyor.
T2 termostatik genleşme valfi, geçmişten geleceğe uzanan genleşme valfi inovasyonları için bir temel teşkil ediyor. Paslanmaz çelikten üretilen ilk model TU genleşme valfi 1995 yılında piyasaya sürülürken; trendi devam ettiren Danfoss, bu sene içerisinde dünyanın ilk hermetik paslanmaz çelik elektronik genleşme valfini satışa sunacak.

T2’nin üstün başarısıyla piyasaya çıkışından bu yana ezber bozan bir Danfoss ürünü olduğunu kanıtladığını söyleyen Danfoss Otomatik Kontroller Departmanı Başkan Yardımcısı Stephen Gugliotta: “Geçen 50 yılda, kullanıldığı binlerce uygulamada T2 valfi tek başına yaklaşık olarak 157.000 GWh tasarruf sağladı. Bu açıdan bakıldığında, tasarruf edilen enerji İtalya’nın altı ay, Danimarka’nın bir yıl ve Arjantin’in bir yıldan daha uzun bir süre enerji tüketimini karşılamak için yeterlidir.” dedi.Danfoss Hakkında:

Danfoss, yarının dünyasının daha az kaynak ile daha fazlasını yapmasına olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap vermekteyiz. Ürün ve hizmetlerimiz soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrolü, ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ilave olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermekteyiz. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 24.000 çalışanı ve müşterileri ile Danfoss günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hala kurucu ailenin elindedir.

Kaynak: