elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Çocuğunuzun uyuduğundan emin misiniz ?

Karspersky Lab tarafından yapılan araştırmaya göre reşit olmayan çocuklar her gün 4 milyon kez yetişkin sitelere girmeyi deniyor.A- A+
24.11.2010 tarihli yazı 2356 kez okunmuştur.

Dünyanın önde gelen BT güvenlik şirketlerinden Karspersky Lab tarafından yapılan araştırmaya göre reşit olmayan çocuklar her gün 4 milyon kez yetişkin sitelere girmeyi deniyor.

Kaspersky Lab web içerik analiz grubu tarafından elde edilen sonuçlara göre oluşturulan grafikte, porno siteye girme teşebbüslerinin özellikle gece 11'de daha da yoğunlaştığı görülüyor.

Kaspersky Lab'in 'Kaspersky Güvenlik Ağı' teknolojisi kullanarak yaptığı araştırmada Kaspersky PURE ve Kaspersky Internet Security 2011'de bulunan 'Ebeveyn Kontrol Modülü' kullanan ailelerin içi ise rahat. Ebeveynlere çocuklarının bilgisayar başında ve internette geçirdikleri süreci kısıtlama konusunda yardımcı olan Kaspersky PURE ve Kaspersky Internet Security 2011 programları ebeveynlerin aynı zamanda internetten uygunsuz dosyaların indirilmesini, belirli program ve sitelere erişimlerini ve çocuklarının ICQ, ve MSN gibi anlık mesajlaşma sitelerine ve buna benzer sosyal ağ sitelerine giriş yapmalarını da kısıtlayabiliyor.

Daha önce Kaspersky Türkiye Ofisi Genel Müdürü Murat GÖÇE ile gerçekleştirdiğimiz röportaja buradan ulaşabilirsiniz.Kaynak: Şirket Haberleri