elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Aksa Elektrik Fırat Elektrik'i Devraldı

Aksa Elektrik, 230 milyon 250 bin dolar bedelle kazandığı, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan bölgede faaliyet gösteren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.'yi devraldıA- A+
06.01.2011 tarihli yazı 3425 kez okunmuştur.Aksa Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı, bölgeye yılda 54 milyon liralık yatırım yapmayı planladıklarını fakat öncelikli amaçlarının, mevcut personelin devamını sağlamak olduğunu bildirdi. Fırat Elektrik Dağıtım şirketini müşteri odaklı bir yapıya kavuşturmak istediklerini belirten Kazancı, "Bu bölgede her yıl yaklaşık 54 milyon TL yatırım yapılmasını öngörüyoruz. Global standartları yakalamak için tamamlayıcı, geliştirici anahtar teknolojiler uygulayacağız. Bütün çözümlerimiz çevreye uyumlu ve müşteri odaklı olacaktır" dedi.

Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illeri ile bu illerin 41 ilçesini kapsayan bölgede faaliyet gösteren Fırat Elektrik, 2009 yılı sonu itibariyle yaklaşık 680 bin abone ve 2.32 milyar KW/h elektrik tüketimi rakamlarına ulaşmıştı.

Aksa Elektrik, geçtiğimiz Ekim ayında da Artvin, Giresun, Gümüşhane ve Trabzon illerini kapsayan bölgede faaliyet gösteren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.'yi devralmıştı.

GÜNÜN FİRMASI