elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Akenerji'nin Santrali GAMA ve GE'ye Emanet

Gama Güç Sistemleri ve General Electric ile Akenerji arasında, Hatay-Erzin Enerji Santrali'nin yapımı konusunda sözleşme imzalandıA- A+
05.01.2011 tarihli yazı 2811 kez okunmuştur.GE ve Gama Güç Sistemleri konsorsiyumu, Akenerji'nin Hatay'ın Erzin ilçesinde yapacağı kombine çevrim elektrik santrali inşası için anahtar teslim yüklenici oldu. 900MW gücünde olacak santralin 2014'te açılması planlanıyor.

İleri teknoloji kullanılarak kurulacak santral batı standartlarına ve çevre emisyon kriterlerine uyumlu olacak ve gelişmiş yanma sistemleri ile donatılacak.

Konsorsiyum ortaklarından Gama Güç Sistemleri genel ve detay mühendislik hizmetlerinden, tüm inşaat ve elektromekanik montaj işlerinden ve bunun dışındaki ilgili ekipman ve sistemlerin karşılanmasından sorumluyken GE ise gaz, buhar türbini ve kazanlar gibi ana enerji üretim ekipmanlarının tedarikinden sorumlu olacak.

GE ve Gama Güç Sistemleri konsorsiyumu, bugüne kadar yaklaşık 2000 MW'lık elektrik üretebilen enerji santrallerinin yapımında görev aldı.

GÜNÜN FİRMASI