elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

6 Kasım 2012-Antalya GüneşEv Toplantısı

Güneş elektriği sistem fiyatlarındaki düşüş ve elektrik fiyatlarındaki artış ile birlikte, 2013 yılından itibaren güneş enerjisi yatırımları, bilhassa Türkiye'nin güney bölgelerinde ekonomik olarak artık oldukça rantabl hale gelmiştir.A- A+
30.10.2012 tarihli yazı 7394 kez okunmuştur.
Ancak yasal mevzuatlarda zamanla çözüleceğine inandığımız sorunlar ile gerekli bilgi ve tecrübeden eksik "genç" sektör mensupları, uygulama yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişiliklerin oldukça fazla kafasını karıştırmaktadır. Genelde hem yanlış teknik bilgi verilmekte, hem de gerçekçi olmayan yatırım geri dönüş süreleri telaffuz edilmektedir.

Bu bağlamda "Türkiye'de en çok sorulan güneş soruları ve cevaplarımız" temalı ufak bir bilgilendirme etkinliği düzenleme kararı aldım. Bu 2013 yılı içinde yapacağım daha kapsamlı organizasyonlar için de bir prova niteliği taşıyacak.

Etkinliğe dünyanın en büyük güneş paneli/inverter üreticilerinden, proje uygulamacılarından ve ilgili devlet kurumlarından da konuşmacı olarak katılım olacak. Dinleyici sayısı olarak kısıtlı bir kapasitemiz olduğundan SADECE güneş enerjisi yatırımı yapmayı düşünen kurum ve kişileri davet edebiliyoruz.

 

Önemli Not: Katılım için LCV mecburidir. Etkinlik ücretsizdir.


Yer: Antalya GüneşEv, 5M Migros Yanı, Konyaaltı, Antalya
Tarih: 6 Kasım 2012 Salı günü
Saat: 14.00-17.00

LCV Bilgileri
 

Özkan Helvacıoğlu
M: 0532 766 8987
T: 0242 312 8870
info@kapsamenerji.com
 

GüneşEV


Kendi elektrik enerjisinin büyük bir kısmını bünyesindeki güneş tarlalarından;  içme suyunun büyük bir kısmını ise yağmur suyundan karşılayan güneş ev, serasında sebzesini organik tekniklerle üretiyor. Yapımında doğaya ve insana zararlı hiçbir ürün kullanılmayan Güneşev hem doğayı hem bütçeyi koruyan enerji üretim olanaklarının araştırılıp geliştirildiği bir birim olarak tüm Türkiye’nin takdirini kazandı.


Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır