elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

3 Bin Sayaç Uzaktan Okunacak

Aydem Elektrik İl Müdürü Ahmet Arı, 2013 yılsonuna kadar uzaktan sayaç okuma sayısını 3 bin adede çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.A- A+
09.03.2013 tarihli yazı 7791 kez okunmuştur.
Aydın ilinde 2008 Ağustos ayından itibaren 576 bin müşteriye yaklaşık 3 bin 300 adet trafo ve 13 bin km uzunluğundaki enerji hatları vasıtası ile hizmet vermekte olduklarını belirten Aydem Elektrik İl Müdürü Ahmet Arı, “Uzaktan sayaç okuma işleminin devreye alınması ile birlikte şu anda 300 adet büyük müşterimizin sayacı uzaktan anlık olarak okunabilmektedir. 2013 yıl sonuna kadar bu sayıyı 3 bin adede çıkarmak için çalışmalarımız devam etmektedir ”dedi.


''COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ KURUYORUZ''

 
İhtiyaç olan yerlerde trafoların güçlerini artırma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Arı, “İlimiz genelinde yaptığımız yatırımlar kapsamında müşterilerin enerji tüketimi artış taleplerini karşılamak üzere trafo sayısı ve güç artışları yapılmaktadır. İlimizdeki dağıtılan enerji miktarı 2011 yılına göre yaklaşık yüzde 10 artmış ve bu artışla ilgili talebin tamamı karşılanmıştır. Ayrıca coğrafi bilgi sistemi dediğiniz bir sistem kuruyoruz, sistem temelde elektrik şebekemizi koordinatlı olarak haritalar ve uydu resimleri üzerine işleyerek müşteri sayaçlarına kadar veri tabanının oluşturulmasıdır. Bu sistem sayesinde bilgileri kayıtlı bir müşterimiz bizi aradığında telefon numarasından veya tesisat numarasından adresi, şebekeye bağlı olduğu nokta gibi bilgileri anında görebilecek ve kendisine hızla hizmet verebileceğiz” dedi. Yine bu sistem sayesinde elektrik şebekesinin analizlerinin yapılarak yatırımların etkin planlanması ve hizmet kalitesinin artırılmasının da daha hızlı gerçekleştirileceğini sözlerine ekleyen Arı, “Sistemin 2013 içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz ” diye konuştu.


''YATIRIMLARIMIZI 4 KATINA ÇIKARDIK''

 
2008 yılı ve öncesine göre yatırım miktarının ortalama dört kat artış göstermiş olduğunu vurgulayan Arı, “Yatırımlarımız aynı hızla devam edecek. Ağırlıklı olarak uzaktan sayaç okuma, Scada(uzaktan şebeke yönetim sistemi) ve şebekelerin yenilenmesi alanlarında olacak yatırımlar. Önümüzdeki üç yıl içerisinde hedeflediğimiz kalite seviyesine geleceğimizi düşünüyorum. Bu yatırımlarla daha az ve nitelikli personel ile daha ekonomik ve kaliteli hizmet verme hedefimize ulaşabileceğiz” dedi.


''2012 YILINDA 34 MİLYON TL YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK''

 
2012'de yapmış oldukları elektrik şebekesi yenileme ve genişleme yatırımlarının tutarlarından bahseden Arı şöyle konuştu: “Didim’de 4 milyon TL, Kuşadası’nda 4 milyon TL, Söke’de 3 milyon TL, Germencik, İncirliova, Koçarlı’da 2 milyon TL, Aydın, Çine, Karpuzlu, Köşk’te 8 milyon TL, Nazilli, Sultanhisar, Yenipazar, Bozdoğan, Kuyucak, Buharkent, Karacasu’da 8 milyon TL tutarında elektrik şebekesi yenileme ve genişleme yatırımımız oldu. 5 milyon TL tutarında ise teknoloji yatırımı olmak üzere olmak üzere toplam 34 milyon TL yatırım yapılmıştır. Bu yatırımların gerçekleştirilmesi süresince doğrudan 400 personel çalıştırılmıştır. Yatırımlarla birlikte enerji kalitemiz artmakta, arıza sayıları hızla azalmaktadır. Ayrıca çeşitli nedenlere bağlı oluşan arızalara müdahale süremiz de gün geçtikçe kısalmaktadır ”şeklinde konuştu.


''MÜŞTERİ BİLGİLERİ EKSİK''

 
Karşılaştıkları sıkıntılardan bahseden Arı, “Sektörümüzdeki en önemli eksikliğimiz müşterilerimizin iletişim bilgilerinin eksik veya hatalı olmasıdır. Bu bilgilerin tamamlanması için ekiplerimiz sahada kapı kapı dolaşmaktadır, ancak ulaşılamayanlar da olmaktadır. Müşterilerimizin daha fazla bilgi ve hizmet alabilmesi için sistemimize daha önceden kayıtlı bilgilerinden adres, telefon, e-mail, kimlik numarası gibi bilgilerini güncellemek üzere başvurularını beklemekteyiz. Müşterilerimizin bizlere ulaşabilmesi için 4444186 numaralı telefonumuz, www.aydem.com web adresimiz ve Müşteri İlişkileri Merkezlerimizle bu hususta büyük bir gelişme sağlamış bulunmaktayız” diye sözlerine devam etti.

Detaylı bilgi için tıklayın..

Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır