elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

IKEA Evler için Güneş Paneli Satışlarına Başlıyor

Evinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz IKEA mağazalarından artık güneş paneli de alabileceksiniz. Günümüzde güneş enerjisinin öneminin gittikçe artması ve elektrik faturalarının artması insanları daha ucuz enerji kaynaklarına yöneltti. Güneş enerjisi ise bu arayışların ilk sırasını aldı.A- A+
04.10.2013 tarihli yazı 21846 kez okunmuştur.
IKEA, İngiltere’de ki mağazaların da yenilenebilir enerji planlarının ilk aşaması olan konutlar için güneş paneli satışlarına başlıyor.

Çinde yapılan paneller geçtiğimiz Pazartesi günü Southampton’da ki mağaza da satışa sunuldu. 1 ay içerisinde İngiltere’de ki tüm mağazalarda da satışa çıkacak.
 

Yarı müstakil bir ev için 3.36 kilowatt lık bir sistem yaklaşık olarak 9200 $ a satılacak. Bunun yanında firma, danışmanlık, kurulum, bakım ve enerji takip servisleriyle hizmet verecek.

IKEA Sürdürebilirlik Ofisi Başkanı Steve Howard, Müşteriler için güneş panelleri almanın tam zamanı olduğunu ve geçtiğimiz birkaç yıla göre güneş enerji panel fiyatlarının çok düştüğünü söylüyor. Ayrıca Howard, İngiltere’de ortalama bir evin 7 yıl için güneş panelleri fiyatını amorti edeceğini söylüyor.
 

Günümüzde güneş panelleri birçok yerde satılmakta ama müşteriler genelde güvenilir ve uzman firmaları tercih ediyor. Bunun sebebi ise firmaların kurulum, bakım gibi hizmetleri de vermeleridir.
 

IKEA diğer ülkelerde de güneş panelleri satışını yapmayı hedefliyor. İngiltere’yi test pazarı olarak seçmelerinin sebebi ise devletin mali destek sağlaması oldu.

Ayrıca İngiltere hükümeti iste kullanıcıları güneş panelleri kullanması konusunda teşvik ediyor. Kullanılmayan, üretim fazlası olan elektrik enerjisi şehir şebekelerine satılmasına da izin verecek. Bu sayede özel olarak evlerine güneş paneli alanlar gelir elde edebilecek. 

Kaynak: bigstory.ap.org
 
Engin Gülgör Engin Gülgör Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.